Sokak kedisi terk edilmiş bebeği donarak ölmekten kurtardı

Sokak kedisi terk edilmiş bebeği donarak ölmekten kurtardı
Sokak kedisi terk edilmiş bebeği donarak ölmekten kurtardı
Rusya'da yaşanan olayda sokağa terk edilen bir bebeğin hayatı, sokak kedisi sayesinde kurtuldu.

RADİKAL - Rusya ’nın Kaluga bölgesindeki Obninsk şehrinde terk edilen bebeği ölümden kurtaran sokak kedisinin hikayesi, herkesi çok etkiledi.

Daily Mail ’da yer alan habere göre Obninsk şehrindeki bir apartmanın sakinleri, 2 gün önce bir kedinin acı acı miyavladığını duydu. Sesin nereden geldiğini anlamaya çalışan sakinler, apartman boşluğundaki kediyi fark ettiler.

Daha sonra kedinin bulunduğu yere giden apartman sakinleri, burada bir de bebekle karşılaştı. Bebeğin kedi tarafından çevrelendiği fark edilirken, kedinin yaptığı asıl fedakarlık ise sonra ortaya çıktı.

radikal

Marsha adlı tekir türü kedinin, bir kutunun içine bırakılan bebeği saatlerce hayatta tuttuğu anlaşıldı. Havanın eksilerde seyrettiği apartman boşluğunda bu fedakar kedi, bebeği ısıtmak için uzun süre uğraş vermişti. Donmakta olan bebeği çevreleyerek donmasını önleyen kedi, ağladığı zamanlarda da onu sakinleştirmek için de yüzünü yaladı.

Apartman sakinlerinden Nadezhda Makhovikova REN TV’ye yaptığı açıklamada acı dolu bir kedi miyavlamasını duyunca merdiven boşluğuna baktığını belirtti ve ekledi: “Aşağıya indiğimde ağlayanın bebek olduğunu gördüm.”

radikal

Sağlık görevlisi Vera Ivanina ise kedi Marsha’nın anaç tavrını şu sözlerle anlattı: “Biz bebeği alırken kedi Marsha çok endişeliydi. Miyavlayarak arkamızdan koşuyordu.”

Central European News’a açıklama yapan hastane sözcüsü dışarıda saatlerce kalan bebeğin Marsha adlı kedi sayesinde zarar görmediğini, bu yüzden Marsha’ya minnettar olduklarını söylediler.

radikal

Sadece 2,5 aylık olduğu ortaya çıkan bebek hastaneye götürülerek sağlık kontrollerinden geçirildi. Temiz kıyafetler ve bir paket bebek bezi ile soğuğa bırakılan bebeğin saatlerce dondurucu soğukta kalmış olmasına rağmen gayet sağlıklı olması herkesi şaşırttı. Apartman sakinleri tarafından beslenen Marsha, Rusya’nın yeni kahramanı oldu. Polis ise, bebek hastanedeyken ailesini bulmaya yönelik çalışmalara başladı.

Çeviri: Öykü Çetin / Radikal


  ETİKETLER:

  Rusya

  ,

  Mail

  ,

  kedi

  ,

  dolu

  ,

  açıklama