Sokak köpeğini sahiplenmek için 9000 kilometre uçtu

Sokak köpeğini sahiplenmek için 9000 kilometre uçtu
Sokak köpeğini sahiplenmek için 9000 kilometre uçtu
İngiltere'de yaşayan Georgia Bradley isimli genç kadın yaz tatilini Yunanistan'ın Girit Adası'nda geçirmeye karar verdi. Tatili esnasında sahilde yaşadığı bir olaydan oradaki sokak köpeğinin yardımıyla kurtulan Bradley, İngiltere'ye döndüğünde köpeği aklından çıkaramadı. Uzun süren evrak işleri ve ödenen onca paradan sonra Pepper ismini verdiği köpeğiyle birlikte İngiltere'ye dönen kadına, köpeği Pepper'ın da bir sürprizi vardı.

RADİKAL - Georgia Bradley isimli genç kadın İngiltere ’deki Plymouth Üniversitesi’nde bir öğrenci . Yaz tatili için Girit’e gelen genç kadının tatilini neredeyse bir kabusa çevirecek olay ise Bradley sahildeyken yaşanmış. Kendisine yaklaşarak bir içecek ısmarlamak istediklerini söyleyen iki adamı reddeden Bradley, adamların kabalaşması üzerine oldukça paniklemiş. Bradley ve adamlar arasındaki gerginliği sezen sokak köpeği de Bradley’nin yardımına koşup, havlayarak adamları oradan uzaklaştırmış. Tatili bittikten sonra İngiltere’deki evine dönen genç kadın bu kez başka bir problemle karşılaşmış.

Daily Mail’da yer alan habere göre, ‘Eve döndüm ama o köpeği bir an bile aklımdan çıkaramıyordum. En yakın uçakla geri dönüp onu almak istedim, ki o uçakta iki hafta sonraydı. Biletimi aldım ama bunun büyük bir risk olduğunu biliyordum, sonuçta onu hiç bulamayabilirdik de. Ama onu sahilde gördüğüm o an, gerçekten çok mutlu oldum. Harikaydı!’ diyerek özetlemiş Pepper’ı sahiplenme sürecini.

Evcil hayvanların normal şartlarda bile uluslararası uçuşları pek çok farklı prosedüre tabi tutulurken, Girit sahilinde yaşayan bir sokak köpeğinin İngiltere’ye, sahipli bir hayvan olarak dönmesi tabii ki pek kolay olmamış. Onlarca evrak işi ve ödenen onca paradan sonra Pepper nihayet Bradley ile yeni hayatına başlayabilmiş. Onu Girit’teki o sahilden alıp İngiltere’ye getiren Georgia’ya Pepper’ın da bir sürprizi varmış bu arada. Yeni hayatına başladıktan bir hafta sonra Pepper altı tane yavru dünyaya getirmiş. 


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Kadın

  ,

  Öğrenci

  ,

  Mail

  ,

  genç