Sosyal medya sayesinde 14 Şubat Sevgililer Günü'nü hasarsız atlatmanın 7 yolu

Sosyal medya sayesinde 14 Şubat Sevgililer Günü'nü hasarsız atlatmanın 7 yolu
Sosyal medya sayesinde 14 Şubat Sevgililer Günü'nü hasarsız atlatmanın 7 yolu
Sosyal Medya olmasa sevgililer gününde yalnız kalmak hiç birimizin sıkıntısı sorunu olmaz. Neden? Çünkü bir düşünün sosyal medya olmasa kim nereden bilecek 14 Şubat'ta neredesiniz ne yaptınız? El mecbur bugün sosyal medyayı açacaksınız ve sevgililerin saadetine şahit olacaksınız. Peki siz ne paylaşacaksınız? Başınız öne eğilmesin, sosyal medyayı kendi silahıyla vurup, 14 Şubat'ı hem yalnız hem de muzaffer geçirebilirsiniz...
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Bu sene de yok birisi değil mi hayatınızda? 14 Şubat sabahı hemen her arkadaşınız sevgilisiyle fotoğrafını paylaşırken, siz yine yalnızlık üzerine şiir dizeleri paylaşacaksınız değil mi? Değil! Bu sene değil! Bırakın Cemal Süreyya'yı, Özdemir Asaf'ı. Sıla ve Emre Aydın şarkılarını da bir kenara koyun. Başınız dik olsun, bu 14 Şubat'ı bir şekilde sosyal medya üzerinden hasarsız atlatacağız. Bunu birlikte başaracağız arkadaşlar, evet yalnızsınız ama yalnız değilsiniz! Şimdi 14 Şubat kabusundan nasıl kurtulacağınızla ilgili sosyal medya eylem planınıza hazır olun. Size belki bir sevgili kazandırmayacak bu yöntemler ama inanın sevgiliniz olsa başınız daha çok ağrır. Hazırsanız başlıyoruz!

1. Instagram'da hastanelik olun14 Şubat'ı yalnız geçirme ihtimaliniz yüksekse ne yapın edin bir kaza geçirip kendinizi hastaneye atın. Hastaneden bir fotoğraflı paylaşımı da salın sosyal medyaya "Her şeyin başı sağlık" başlığıyla, ömrü hayatınızda görmediğiniz bir ilgi alaka yağmurunda boğulmazsanız bilin ki, sadece sevgiliniz değil arkadaşınız da yoktur dünyada! Hastane çıkışı başka bir ülkeye taşınmayı düşünebilirsiniz.

2. Photoshop'unuza kuvvet!Baktınız son dakikaya kadar bir program yapma şansınız yok, bulun bir stok 14 Şubat buluşması fotoğrafı, kafanızı photoshoplayın yerine uygun bir kafanın. Verin sosyal medyadan yürüsün, zaten ilişkisi olan insanlar her zaman daha çok ilgi çeker, bir sonraki 14 Şubat için bu photoshop hamleniz önünüzü de açabilir.

3. Şalteri kapatın

14 Şubat günü bütün sosyal medya hesaplarınızı dondurun ve ortalardan kaybolun. "Acaba kim ne yapıyor bugün" diye bakan gözler hüsranınızı görmesin, göremesin. Bilmesinler nerede olduğunuzu, zaten gönül kaçanı kovalar. Sizi arayıp da bulamayanlar peşinize düşerler belki.

4. "Check in" gidin buralardan

14 Şubat günü gidecek bir yer hala bulamadıysanız, belki de gitmenize gerek de yoktur. Check in olmak diye bir şey var sonuçta. Alın elinize akıllı telefonunuzu günlük bir plan yapın. Kahvaltıda şuradaydım, öğlen buradaydım, akşam oradaydım. Sallayın kafanıza göre bir program. Maksat namınız yürüsün, eşiniz dostunuz sizi gezmelerde bilsin. Siz oturun evinizde pinekleyin.

5. Patlatın kedili bebeliyiKedili bebekli paylaşımların etkisi herkesin malumu. 14 Şubat sabahı siz de hedef şaşırtmaya yönelik olarak elinizde ne kadar kedili bebekli fotoğraf, video varsa paylaşın peşpeşe. Bombalayın sosyal medyayı.

6. İlişki durumu hamlesi14 Şubat'ta ilişki durumunuzu "karmaşık" olarak ayarlayın, bırakın dağınık kalsın... Ufak bir hareket bile "Tamam bu da bulmuş birini" imajını yaratıp sizi darlanmaktan kurtaracaktır. 15 Şubat sabahı gizlice tekrar kendinizi ilişkisi yok olarak tanımlamayı da unutmayın, kısmetiniz kapanmasın!

7. Twitter habercisi olunÜlkemizde malum eylemsiz, olaysız gün geçmiyor. Sabah erken saatlerde kalkıp ajanslara bir göz gezdirin. Eylem, gösteri ya da olay olan bir mekanı seçip hemen o bölgeye intikal edin ve gün boyunca Twitter'dan iletiler atarak canlı yayın yapın. "Polis müdahalesi başladı kesin bilgi yayalım arkadaşlar" gibi cümlelerle mevzunun tam ortasında olduğunuzu hissettirin. Bir süre sonra çevrenizde "Yahu biz burada aşkla sevgiyle uğraşıyoruz memleket elden gidiyor, yürüyün arkadaşlar!" etkisi yaratabilirsiniz bu da olayların kontrolden çıkmasına yol açabilir, ama zafere giden her yol mübahtır. 14 Şubat'ın ağırlığını bu şekilde üstünüzden ve belki de sizin gibi pek çok kişinin üstünden atabilirsiniz. Ülkemizde 14 Şubat'ta yalnız kalmaktan çok daha büyük dertler, sıkıntılar var. Unutmamak lazım!