Spor tarihi böyle zalım görmedi: Titanyum kemikli Muay Thai dövüşçüsü

Spor tarihi böyle zalım görmedi: Titanyum kemikli Muay Thai dövüşçüsü
Spor tarihi böyle zalım görmedi: Titanyum kemikli Muay Thai dövüşçüsü
Uyanık mı desek, vahşi mi bilemedik. Ama spor tarihinin tartışmasız en zalım dövüşçüsü Bandasak Chaiyasan, Muay Thai kuralları gereği 'vücuda koruma takamazsın' kuralını oldukça sinsi bir şekilde çiğnedi.

Dövüş sporlarında performans gösteren bir sporcu düşünün ki vücudunun içine, tam da kaval kemiğinin üzerine titanyumdan yapılma bir plaka yerleştirmiş olsun. O kemikle de çıktığı müsabakalarda karşınsakini insan yerine koymadan ver etmiş olsun tekmeyi… Bandasak Chaiyasan adlı adamın bu hinliği, rakibi Noppadon Chalor’u nakavt ettiği zaman ortaya çıktı. Lisansı da askıya alındı.

Muay Thai dövüşçüsü Bandasak Chaiyasan, çelikten kaval kemiği olduğu gerekçesiyle müsabakalardan çok şükür, birinin iman tahtasını kırmadan, beyninin pekmezini akıtmadan men edildi. Dünya Muay Thai Konseyi, Noppadon Chalor -  Bandasak Chaiyasan müsabakasında gerçekleşen nakavt sonucu Chaiyasan’ın kaval kemiğinin röntgenini çekme talebinde bulundu. Röntgende kaval kemiği titanyumdan yapılma bir plakayla kaplanan Chaiyasan, konsey tarafından ringlerden uzaklaştırıldı.

Müsabakada nakat edilen Noppadon Chalor, kendine geldiğinde şu sözleri sarf etti: “Hiç böyle hissetmemiştim. 7 yıldır mücadele ediyorum fakat hiçbir tekme bunun gibi olmamıştı.”

Elbette ki böyle hissetmemiştir. Düşünün ki kafanıza çok kuvvetli bir şekilde çelikten bir objeyle kafanıza vuruyorlar… Dehşet verici. Vicdansızlığın kitabını yazan Bandasak Chaiyasan ve onun gibi sporcuların ringlerden, sahalardan, parkelerden uzaklaştırılması en önemli dileğimiz. (Kaynak: Theladbible / Çeviren: Fırat Gürsoy)


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  zaman

  ,

  kaynak

  http://www.radikal.com.tr/136526613652662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yuh da kime yuh - user738351

  Adamın tibia da görülen en az 2 kırık var.Fotoğraf iyi değil ama fibulada da 2 eski kırık var.Bu adamın kırıkları bilinmiyormuydu.Yapılan operasyonu federasyon takip etmiyor mu?Doğrudan sporcuyu suçlamak yersiz bence.

  Adamın bacağı kırık zaten - user646263

  Röntgene göre doktor olmaya dahi gerek yok dikkatle bakılırsa adamın bacağında kırık var, onun için takılmış. Haberi sanki daha ölümcül olsun diye platin takmış gibi verilmesi yanlış olmuş