Star Wars Bölüm 7'ye alternatif 5 isim önerisi

Star Wars Bölüm 7'ye alternatif 5 isim önerisi
Star Wars Bölüm 7'ye alternatif 5 isim önerisi
Star Wars'un heyecanla beklenen yeni filmi Star Wars Bölüm 7'nin adı açıklandı ama, serinin hayranları isimden hiç memnun değil
Haber: EDA UTKU - eutku@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Star Wars hayranlarının uzun zamandır beklediği açıklama, sessiz sedasız geldi. Dün gece Disney Twitter’da bir açıklama yaparak, Star Wars Bölüm 7’nin adını duyurdu. Yeni filmin adı “The Force Awakens” (Güç Uyanıyor) olacak.

Başlık öyle klasik, yaratıcılıktan öyle uzak ki, Star Wars hayranları neredeyse kazan kaldırdı. Ayrıca daha önceki Star Wars filmlerinin isimlerini de fazlaca hatırlatıyor. The Verge'e göre bu bir sürpriz değil. Zira filmin yönetmeni J.J. Abrams, daha önceki açıklamalarında bu filmin orijinal üçlemenin (Bölüm 4, 5 ve 6’nın) bir devamı niteliğinde olacağını belirtmişti. Dolayısıyla bu yeni filmin başlığının da önceki filmlerle benzer bir çizgide olması pek de şaşırtıcı değil.

Fakat internet boş durur mu? Yapıştırdı isim önerilerini... The Force Awakens adıyla dalga geçen hayranlar, kendi önerilerini sıralamaya başladı. Salon.com'un derlediği, en ilgi çeken birkaç tanesi ise şöyle...

1. Güç Sabah Uyandığında Böyleydi (@djolder)

2. Bölüm 7: Güç Uyanıyor

    Bölüm 8: Güç Duş Alıyor

    Bölüm 9: Güç Kahvaltı Yapıyor (@treelobsters)

3. Star Wars: Güç Öğlen Şekerlemesi Yapıyor (@chillmage)

4. Star Wars: George Lucas Dahil Edilmedi (@RonanFarrow)

Bir öneri de bizden... Yeni film için olmasa da Bölüm 8 için belki şu isim uygun olabilir: The Return of the Battal Vader (Battal Vader'ın dönüşü)

Disney dün yaptığı duyuruda, Star Wars Bölüm 7’nin çekimlerinin bitmek üzere olduğunu da duyurdu. Tabii bu, filmin yakında yayınlanacağı anlamına gelmiyor. Serinin hayranları, 2015 yılının Aralık ayına kadar beklemek zorunda. Tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de gösterime girecek olan filmin, 18 Aralık’ta sinemalara gelmesi bekleniyor.