Talihsiz vale milyonluk Ferrari'yi parçaladı

Talihsiz vale milyonluk Ferrari'yi parçaladı
Talihsiz vale milyonluk Ferrari'yi parçaladı
Otopark görevlisi 38 yaşındaki Roberto Cinti, "cana geleceğine mala gelsin" sözü üstünde bir hayli düşündürecek bir kazaya imza attı. Talihsiz İtalyan, müşterisinden teslim aldığı, 1 milyon liradan daha fazla değere sahip bir Ferrari'yi paramparça etti!

RADİKAL - Akıl almaz kaza Roma'da yaşandı. Aslında Roberto Cinti için sıradan bir gündü. Çalıştığı otel olan Hotel Exedra'da otopark görevlisi olarak yerini almıştı. Roma Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan otele gelen Hollandalı bir müşteri'nin kendisine uzattığı araba anahtarını eline alan Cinti için her şey o anda değişti.

599 GTO model bir Ferrari olan araç Cinti'nin daha önce bindiği türden bir araba değildi. Talihsiz adam gaz ve fren pedallarının yerini karıştırdı, sonrası kabusu oldu. Türk Lirası ile yaklaşık değeri; 1.150.000 civarında olan Ferrari bir anda yerinden fırladı, gaz pedalından ayağını çekemeyen Cinti, aracı yakınlardaki bir mağazanın vitrinine çarptı.

Neyse ki Cinti, yaralı olarak kurtulduğu kazadan sonra hastanede gözlerini açmaya başardı. Ancak kazadan kurtulduğuna çok da sevinemedi. Milyonluk Ferrar'i'yi kullanılmaz hale getirmişti. Corriere della Sera'ya yaptığı açıklamada; "Kafam karıştı, fren yerine gaza bastım" diyebilen Cinti'nin çarptığı arabayı görenler araca bombalı saldırı yapıldığını sandı. Haksız da değillerdi. Formula 1 teknolojisiyle yapılan GTO'lar, V12 motoru taşıyorlar ve saniyeler içerisinde 200 km/hız'a ulaşabiliyorlar. Bu hızla bir duvara çarpmak bomba ile aynı etkiyi yapıyor.

Sigortalı olan aracın durumu sigorta şirketi tarafından incelenmekte. Şu sıralarda muhtemelen "Vay ben öleydim" diye içinden geçiren, talihsiz Cinti'ye her iki anlamda da büyük geçmiş olsun diyoruz. Merak edenler için Cinti'nin parçaladığı araç normalde şöyle görünüyordu;