Tanıştığı adamı Facebook'ta bulmaya çalışınca olanlar oldu

Tanıştığı adamı Facebook'ta bulmaya çalışınca olanlar oldu
Tanıştığı adamı Facebook'ta bulmaya çalışınca olanlar oldu
Sosyal medyanın ön ayak olduğu modern aşk hikayelerine herkes aşina. İngiltere'de yaşayan bu genç kızın hikayesi de bu örnekler arasına girebilirdi; eğer tanışıp iletişim bilgilerini yanlış aldığı adamı ararken, adamın sevgilisini bulmasaydı...

RADİKAL - Facebook’un yalnızca ilkokul arkadaşlarını bulmak, onlarla yeniden iletişime geçmek için kullanıldığı zamanın üstünden epey geçti. Neredeyse her gün başka türden bir olaya ‘mekan’ olan Facebook, bu kez geçtiğimiz günlerde barda tanıştığı bir adamı bulmaya çalışan bu genç kızın hikayesinin haber olmasına sebep oldu.

22 yaşındaki Pippa McKinney, Manchester’da gittiği bir barda bir adamla tanıştı. Gece boyunca iyi vakit geçiren ikili, gecenin sonunda ayrıldı. İletişim bilgilerini birbirlerine verirken yaşanan bir aksaklıktan ötürü, McKinney ertesi sabah uyandığında, bir gece önce tanıştığı adama nasıl ulaşacağını bilmez halde buldu kendini.

Çareyi, doğum gününü kutlarken tanıştığı bu adamla çektiği fotoğraflardan bir tanesi Facebook’a koyarak, altına durumu açıkladığı bir yazıyla paylaşmakta buldu McKinney. Ancak işler çok da planladığı gibi gitmemiş ve bulduğu şey tanıştığı adam yerine adamın bir sevgilisi olduğu olmuş.

Bu şahane adamla dün gece tanıştım,numarasını yanlış almışım ama onu yeniden görmek isterim. Whytenshaw'da yaşıyor ve adı Matt. Yardımcı olabilecek olan?

Daily Mail’da yer alan habere göre, McKinney’nin Facebook’ta paylaştığı fotoğraf kısa süre içinde yüzlerce insan tarafından paylaşılmış. Hatta genç kadının arkadaşları fotoğrafın altında, ‘Ona özellikle mi yanlış numara verdin?’ diyerek espri bile yapmışlar. Bir süre geçtikten, fotoğrafın altında etiketlenen bir kadının profiline göz atan McKinney, hesapta Matt ile o kadının fotoğraflarını görünce sevgilisi olduğunu anlamış. Bunun üstüne, ‘Benim hatam değil, bana bekar olduğunu söylemişti’ diyen McKinney’nin arayışı bununla da son bulmamış.

Fotoğrafı görenlerden McKinney’yi iki sevgilinin arasını bozmakla itham edenler olmuş ancak genç kadın bunun üzerine, söz konusu adamla daha yakın oldukları bir fotoğrafı paylaşmış. Fotoğrafa yorum yapanlardan bazıları da ne olursa olsun o adamı bulup bunu modern bir aşk masalına döndürebileceğini söylemeyi ihmal etmemişler.

Bütün bunlar olurken sessizliğini koruyan, hatta kim olduğu bile tam olarak belli olmayan adam yaklaşık bir saat önce Facebook’tan yaptığı açıklamada ise Pippa’nın iddialarını yalanlayarak onu dikkat çekmek isteyen birisi olarak nitelendirmiş. 

Bu işin şakası kalmadı. Şu ana kadar sessiz kaldım ama artık insanlar hikayenin benim tarafımı da duymalı yani gerçeği! Kaç kez değişti bu olay? Ünlü olmak istiyor, yalancı ve oldukça tuhaf bir kız! Bu iş tezgahlanmış!