Tatile çıkacaklara 7 hayati tüyo

Tatile çıkacaklara 7 hayati tüyo
Tatile çıkacaklara 7 hayati tüyo
Malum seçimden ve okulların kapanmasından hemen sonra pek çok kişi aylardır iple çektiği tatile kollarını açacak. Ancak öyle elini kolunu sallayarak tatile gidilmiyor. Luksbazaar tatile çıkacaklar için hayati önem taşıyan tüyoları bir araya getirdi. İşte aklınızın bir köşesinde durması gereken tatilci tüyoları...

Tatil mevsimi deyince hepimizin içini mutluluk kaplar, tatlı bir yürek hoplaması… Hele bir de planladığımız yolculuk tarihi yaklaştıkça daha gitmeden hayaline kaptırırız kendimizi. Bu kadar tatlı bir heyecanın bir de sevimsiz tarafı vardır ki o da bavul hazırlamak… Yanımıza ne alacağımızı bilemeyiz, sanki önemli eşyalarımızı unutuyormuşuz hissine kapılır gerekli gereksiz her şeyi valizimize koyarız. Tatilde elimizin bile gitmediği birçok eşya valizde gittiği gibi geri gelir… Bu durumlara düşmemek ve mutlu bir tatili gölgelememek için size tatil öncesinde bir liste yapmanızı öneririz.

1. Not alın

Renkli ve esprili notluklar keyifli bir şekilde liste yapmanıza yardımcı olacaktır.

2. Doğru çantayı seçin

Otobüste, uçakta çantalar ve valizler biraz hor kullanılabiliyorlar. Eşyalarınızın zarar görmemesini istiyorsanız seçiminizi kaliteli ve dayanıklı çantalardan yana kullanın.

3. Sırtınızı sağlam yere yaslayın

Sırt çantaları tatillerin vazgeçilmezleridir. Kampa giderken, plaja inerken hemen her yerde şık ve kullanışlı sırt çantları olmazsa olmaz!


4. Cüzdan deyip geçmeyin

Tatilde öyle sürekli sırtınızda çantayla dolaşacağınızı düşünmeyin. Yeri gelecek bütün ihtiyaçlarınızı tek bir cüzdanın içinde yanınızda taşıyacaksınız. Belki de tatilde cüzdanınızdaki çoğu kartı kullanmayacaksınız bu yüzden para cüzdanları veya kartlıklar hem daha pratik hem de daha güvenli olacaktır.

5. İmaj hiçbir şeydir şarj her şey!

Sıradan bir günde bile telefonlarımızın şarjı hemen bitiyorken tatilde çekeceğiniz “selfie”leri, 3G'yi köküne kadar sömüreceğiniz anları düşünürsek şarjınızın dayanması mümkün değil. Size önerimiz taşınabilir şarj aletlerinizi yanınızdan ayırmamanız. Ondan sonra vay efendim falanca sahilde bir fotoğraf çekinemedik demeyin!

6. Önce sağlık!

Tatile çıkarken mutlaka yanınıza ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçlarınızı alın! Kimse keyif kaçıran bir baş ağrısı, mide bozulması veya karın ağrısı ile bir tatil geçirmek istemez. "Aman canım illa bir eczane buluruz" demeyin. Ya tatilinizi yurt dışında yapıyorsanız? Kendi ülkenizde kolaylıkla aldığınız ilaçlar başka bir yerde reçete ile satılıyor olabilir. Bu yüzden tatile çıkmadan mutlaka yanınıza ilaçlarınızı aldığınızdan emin olun özellikle alerji ve astım ilaçlarınızı unutmayın!

7. Çabuk karar verin!

Hepsinden önemlisi yarın çok geç olmadan tatilinizi nerede yapacağınıza karar verin ve programınızı yapın. Gideceğiniz yer kadar ne zaman da gideceğiniz önemli. Eğer yurt dışına gidecekseniz size en uygun turu bulmak için her geçen saniye geç kalıyorsunuz unutmayın!

(Kaynak: www.luksbazaar.com)