The Apple Watch hakkında bilmeniz gereken 5 şey

The Apple Watch hakkında bilmeniz gereken 5 şey
The Apple Watch hakkında bilmeniz gereken 5 şey
Merakla beklenen "The Apple Watch" sonunda yüzünü gösterdi. Biz de hem merakınızı gidermeniz, hem de bu özel cihaz hakkında doğru bilgilere ulaşabilmeniz için Mashable.com'un derlediği The Apple Watch özelliklerini 5 maddede topladık. İşte The Apple Watch hakkında bilmeniz gereken 5 şey!

Apple CEO'su Tim Cook, Salı günü düzenlenen lansmanda iPhone 6 ve Apple Pay ile birlikte The Apple Watch ürününü de dünyaya tanıttı. Yoğun ilgi gören The Apple Watch'u Cook ve beraberindeki Apple yetkilileri tanıttı. Sayısız özelliğe sahip yeni cihazın 2015 başlarında satışa sunulması bekleniyor. 349 Dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olacak olan The Apple Watch, 2 farklı boyut ve 11 ayrı yüze sahip olacak. Kullanıcı düzenlemesine bir hayli açık olarak tasarlanan The Apple Watch kullanıcılın isteğine göre şekil verilebilecek bir ürün. Kordon ve yüzey tasarımları konusunda, kullanıcının göz zevkine bağlı olarak düzenlemelere açık olarak geliştirilen Apple'ın yeni cihazının özelliklerine 5 ana maddede bakacak olursak;

1. İletişimTim Cook'un üstünde durduğu konu, telefon olmaksızın The Apple Watch ile iletişim kurulabilmesi. Dijital dokunuş özelliği sayesinde bir çok bilgiyi aktarma özelliği olan cihazla, kullanıcılar hızlıca çizim yapıp gönderi haline dönüştürebilecekler. Animasyonlu emojiler ise, yazışmalarda kullandığımız ifadelere yeni bir boyut kazandıracak. Gülücük gibi sık kullanılan emojiler animasyonlu bir şekilde gönderilebilecek. Mesaj ve aramalar da yine The Apple Watch sayesinde basit çözümlerle sağlanacak. Telsiz gibi kısa sesli mesaj gönderimi, mesajları analiz edebilen uygulama sayesinde hızlı ve pratik yanıtlar verilmesi ve tabii ki Wi-Fi kullanımı The Apple Watch'ın sunacağı iletişim çözümleri arasında yer alacak.


2. Fitness


Apple'ın sağlık uygulamalarıyla etkileşim halinde uygulamalara sahip olak The Apple Watch; kalp ritmi, kalori ölçümü ve hedefli kondisyon çalışmalarıyla fitness amaçlı kullanımı destekleyecek. Fitness datalarını günlük olarak değerlendirebilecek aktivite uygulamaları da yine kullanıcılara sunulacak özellikler arasında olacak.

3. Uygulama çeşitliliği


The Apple Watch, kullanıcıların kendi uygulamalarını da geliştirmelerine olanak sağlayacak. Aynı iPhone serilerinde olduğu gibi, uygulama geliştiricilerinin hazırlayacağı yazılımlar The Apple Watch ile WatchKit olarak tanımlanan uygulama havuzuna indirilebilecek.

4. EtkileşimThe Apple Watch, iTunes ve Apple TV'ye erişim sağlayabilecek. Siri, Maps gibi iPhone'da popüler olarak kullanılan uygulamalar The Apple Watch ile de kullanıcıların hizmetinde olacak.

5. HareketlilikApple Pay gibi iPhone 6 ile birlikte gelen özellikleri de barındıracak olan The Apple Watch, kolunuzu saate bakmak için kaldırdığınızda otomatik olarak çalışacak. Gelen çağrıyı karşılama gibi işlemler kol hareketlerinizle senkronize bir şekilde sağlanabilecek.