The Walking Dead'in 5. sezonundan taze bilgiler ve bir de klip geldi

The Walking Dead'in 5. sezonundan taze bilgiler ve bir de klip geldi
The Walking Dead'in 5. sezonundan taze bilgiler ve bir de klip geldi
Sezon arası veren The Walking Dead dizisinden yeni bir klip geldi. / Seçkin Özcan

“Daha önce neden böyle bir dizi yapılmadı ki?” diye sorduğumuz, “Haydi yeni sezon çıksa da ölene kadar izlesek” dediğimiz dizi, The Walking Dead ekranlara dönmeye hazırlanırken, kendisi hakkında bazı dedikodular ve bir görsel yayınlandı.

Hafiften spoiler uyarısı!

Diziyi izleyenler bilir; yayınlanmış olan son sezonun son bölümlerine doğru Abraham ile Rick tartışmış ve yolları ayırmışlardı. Sonra Abraham çaktırmadan özür dilemiş ve bir haritaya “Yeni dünyanın Rick Grimes’a ihtiyacı olacak” yazmıştı. Sanıyoruz ki adam boşuna yazmamış…

AMC’nin verdiği özete göre Rick ve ekibini, alıştıklarından da daha zor günler bekliyor; Ölüler, açlık, ve giderek azalmakta olan insan nüfusu can sıkan şeyler arasında olacak. Tabi söylemeye gerek yok ama virüsü yok etme umutlarının kalmaması da onlara bir dezavantaj olacak. Bir hedefi olmadan ilerlemeye çalışacak olan grupta, bazı karakterlerde çeşitli değişimler olacağı da yine söylenenler arasında. Bence bu değişimlerde en büyük pay Daryl’ın olacak. Ayrıca grup insanlığını kaybetme noktasına da gelecekmiş ki, zaten diziyi bu kadar özel yapan şey de bu.

Hem dizisini hem de oyunlarını merakla beklediğimiz The Walking Dead 8 Şubat’da sevenleriyle buluşacak.