Toronto polisi homofobiye karşı saçlarını pembeye boyadı

Toronto polisi homofobiye karşı saçlarını pembeye boyadı
Toronto polisi homofobiye karşı saçlarını pembeye boyadı
Kanada'da bir polis memuru, homofobiye karşı dikkat çekmek ve protesto etmek için alışılmışın dışında bir yol tercih etti ve saçlarını pembeye boyadı. Sosyal medyada büyük ilgi gören bu hareket Toronto polisinin bir kampanyasına dönüştü.

RADİKAL - Toronto polisi şu sıralarda sosyal medyada homofobiye karşı paylaşımlarıyla büyük ilgi görüyor. Bir polisin kişisel bir eyleminin bir anda viral bir etki yaratması üzerine Toronto polisi dünya çapında pembe bir eyleme sosyal medya üzerinden imza attı. Homofobiye karşı yapılan pek çok eylemden çok daha etkili olan protesto biçimiyle "Pembe Gün" olarak bilinen homofobiye karşı etkinlik gününün yıldızı olan polis memuru, hem ceza almadı hem de ülkenin en popüler yüzlerinden birine dönüştü.

Saçının pembeye boyanma sürecini sosyal medyadan arkadaşlarıyla birlikte paylaşan Luke Watson adlı polis memuru ve arkadaşları, ülke çapında pek çok okulu ziyaret ederek vermek istedikleri mesajı daha geniş kitlelere yaydılar. Özellikle Twitter'da bir fenomen haline gelen Watson'un paylaşımları şu şekilde oldu;