True Detective izleyenler yaşadı: ikinci sezon bomba gibi geliyor!

True Detective izleyenler yaşadı: ikinci sezon bomba gibi geliyor!
True Detective izleyenler yaşadı: ikinci sezon bomba gibi geliyor!
Şunun şurasında 21 Haziran'a ne kaldı? İkinci sezonuyla gönüllere yeniden taht kurmaya gelen True Detective'in yeni sezonuyla ilgili detayları Noluyo.tv yazdı.

İkinci sezonunun başlamasına sayılı günler kala, True Detective'in yapımcısı ve oyuncuları diziyi heyecanla bekleyenlerin meraklarını giderecek açıklamalarda bulundular.

İkinci sezonuna 1 aydan az bir süre kalması ile bekleyenlerini heyecanlandıran True Detective, benzerlerinin aksine, sezonları arası bir senaryo bağlantısı kurmaması ile izleyicisini soru işaretleri ve merak içinde bıraktı. Şimdiye kadar söylenti ve dedikodular haricinde elde son derece kısıtlı somut veriler var.  Oyunculardan, canlandıracakları karakterlerden ve işlenen bir kadın cinayetinin varlığından eminiz, gerisi biraz muallakta. İşin peşine düşen dedektif ekibi isim olarak sağlam olsa da ilk sezondaki karanlık, derin, depresif ve filozofik ortamı sağlayabileceğinden şüphe duyanlar var.

Burada dizinin yapımcısı Nic Pizzolato devreye giriyor; "Farklı bir hikaye ile ilerleyeceğiz ama işin polisiye - dram kısmı sabit kalacak. 2. Sezon, zaman olarak daha düz bir çizgide ilerleyecek, ilk sezondaki gibi zaman atlamaları olmayacak" diyor ve ekliyor; "Aynı işi farklı bir kurulumla yaparak kendimizi tekrar etmek istemeyiz." Tabii bu da şu soruyu akıllara getiriyor: "İkinci sezon daha mı az karanlık olacak?" İkinci sezon fragmanı, ortamın bir hayli gergin olduğunu bize gayet net bir şekilde yansıtsa da bu soruyu sorduran temel etkenlerden biri ilk sezonda görülen doğaüstü elementlerin ikinci sezonda yer almayacak gibi gözükmesi.

2. sezondan en büyük beklenti de True Detective'in ilk sezonunda gördüğümüz zayıf kadın karakterlerin yerine daha güçlü kadın karakterlerin gelmesi. Belli ki True Detective özellikle Rachel McAdams ve Abigail Spencer ile bu beklentiyi karşılayacak. Burada Rachel McAdams’ın “Oynayacağım karakterin birilerinin kız arkadaşı ya da eşi olmadığına memnunum” sözlerinin altını çizmekte fayda var. Red Eye filminde kendisini kaçıran kişiye yaptıklarını göz önünde bulundurursak Rachel rolünün hakkını sonuna kadar verecek gibi duruyor!

Erkekler oyunculara gelirsek; geçen sezon Rust rolü ile gönülleri kazanan Matthew McConaughey ve özellikle Woody Harrelson’u True Detective’e nazaran  daha“hafif” işlerden tanıyoruz. Yine bu sene komedyen olarak tanıdığımız Vince Vaughn’ı başrollerden birinde izleyeceğiz. İkinci sezona, ilk sezona bayılan izleyiciler tarafından biraz kuşku ile yaklaşıyor olmasının asli nedenlerinden biri de aslında V. Vaughn. Şahane bir komedyen, orasını tartışan kimse yok ama aynı şahaneliği böylesine gerilimi had safhada, karanlık bir yapımda da yakalayabilecek mi göreceğiz?

Frank Semyon isimli bir iş adamını canlandıracak olan Vince Vaughn’un nasıl bir performans sergileyeceğini merak etmekle birlikte Collin Farrel konusunda gönlümüz rahat. Çünkü pesimist ve anti kahraman bir dedektifi hakkıyla canlandıracağına eminiz! 2. sezon hakkında soru işaretleri olsa da insanların ve insanlığın sorgulanacağı ve hakkında bol bol derin psikolojik analiz ve çıkarımlar yapılacağı kesin.