Türk televizyonlarının en iyi jüri performansları

Türk televizyonlarının en iyi jüri performansları
Türk televizyonlarının en iyi jüri performansları
Yarışma programları televizyonlarımızın vazgeçilmezleri arasında. Yarışmacıların performanslarını sergiledikleri birbirinden farklı platformlar artık bir anlamda jürilerin de kendi şovlarını sergiledikleri arenalara dönüştü. İşte size Türk televizyonlarının en iyi jüri performansları!

Jüriler yarışma programlarında yarışmacılara puan vermek için mi yoksa kendi şovlarıyla programa renk katmak amaçlı mı bulunuyorlar bilinmez ancak günümüzde yarışmacılardan çok jürilerin konuşulduğu kesin. 90'lı yıllarda ekranlara gelen yarışma programlarında genelde jüriler ekranlara bile yansıtılmaz ve yarışmacılarla muhatap bile olmazlardı ancak 2000'li yıllarla birlikte gelen yeni akımla yarışma programlarının gerçek yıldızları bir anda jüriler oldular. Bu yarışmacılardan rol çalmak olarak da algılanabilir ancak günümüz televizyon dünyasında yarışmacılar her ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar, jürilerin sönük kaldığı programlar pek fazla tutunamıyorlar. Sizler için unutulmaz jüri performanslarını derledik...

1. Fuat

"Sana puanım 9 kanka" sözüyle popüler kültürde bir söylem yaratan Fuat'ın bu jüri performansı şüphesiz sosyal medyada en çok konuşulan videolardan biridir. Dobra söylemleri ve kimi zaman sert bulunan mizacıyla gündeme gelen Fuat gelmiş geçmiş en çok konuşulan jürilerden biri olma ünvanını uzun süre kaptırmayacağa benziyor.

2. Ercan Saatçi

Türkiye'deki yarışmalar arasında Popstar'ın önemli bir yeri vardır. Bu yarışmanın jürilerinden olan Ercan Saatçi de kimi zaman agresif yorumları, kimi zaman diğer jüri üyeleriyle yaşadığı tartışmalarla hep isminden söz ettirmeyi başarmıştır.

3. Erol Büyükburç

Bir jürinin kontrolünü kaybetmesi çok sık görülen bir şey değildi, ta ki Erol Büyükburç'un çok konuşulan "Ben saksı değilim" çıkışına kadar. O gün bir milat olmuştu Türk televizyonlarında, o günden sonra tüm jüri üyeleri benzer çıkışlarla dikkat çekmeye başladılar.

4. Ivana Sert

Şüphesiz son zamanların en çok konuşulan jüri performanslarından birini de Ivana Sert sergiliyor. Kimi zaman yarışmacılara söylediği sert sözlerle, kimi zaman kıyafetleriyle kimi zaman da beklenmedik hareketleriyle jüri koltuğunun hakkını fazlasıyla veriyor.

5. Armağan Çağlayan

Türkiye'de jüri denince akla ilk gelen isimlerden olan Armağan Çağlayan'ın, radikal ve dobra jüriliği Türkiye'ye getiren isim olduğunu söylersek yanlış olmaz. Kimi zaman söylemleriyle dikkat çekip, yarışmacıları kenara sıkıştıran sorular sorarak jüriliğe çok başka bir yorum getirmiştir.

6. Sema Çelebi

Daha sonra yarışmacı olarak katladığı "Ben buradan atlarım" yarışmasıyla da adından söz ettiren Sema Çelebi, sert mizacıyla dikkat çeken bir başka jüri üyesiydi.

7. Bülent Ersoy

Türk televizyonlarına "Fevkaladenin fevkinde" gibi söylemleri kazandıran efsane jüri üyesi Bülent Ersoy'u kim unutabilir? Şüphesiz jürilik konusunda çığır açan isimlerden biri olan Ersoy aynı zamanda programda yaşadığı polemikler ve kostümleriyle de adeta bir rating makinası.

8. Deniz Seki

Şimdilerde sıkıntılı günler geçiren Deniz Seki de bir zamanların adından söz ettiren jüri üyelerinden. Özellikle Bayhan ile yaşadığı polemikle uzun süre gündemde kalan Seki, farklı yarışmalarda jüri koltuğuna geçmişti.

9. Acun Ilıcalı

Türkiye'de televizyon yarışmalarının en ünlü programcılarından olan Acun Ilıcalı da kimi zaman sunucu kimi zaman da jüri olarak katıldığı programlarda özellikle hareketlerini uygunsuz bulduğu yarışmacılara karşı tavırlarıyla  dikkat çekmeyi başaran isimlerden.

10. Zerrin Özer

Özellikle attığı kahkahalarla zaman zaman programın ara vermesine sebep olan Zerrin Özer de televizyonların popüler jürilerinden biri olarak uzun süre performans sergilemiş isimlerinden.

11. Hakan Akkaya

Hakan Akkaya da jürisi olduğu moda yarışması programlarında yarışmacılara karşı tavırları ve kimi zaman diğer jüri üyeleriyle tartışmalarıyla da hep ön planda olmayı başaran isimlerden biriydi.

12. Ajdar

 

Türk televizyonlarının fenomen yarışmacılarından olan Ajdar da ufak da olsa bir jürilik performansı sergileme fırsatı yakalamıştı. Ancak yarışmada jüri olmaktan çok işi kendi şovuna çevirip çevirmediği de tatışılacak boyuttaydı.

13. Oray Eğin

Şimdilerde gözlerden uzak olan Oray Eğin de bir zamanların tartışma yaratan jürilerinden. Girdiği polemikler, yersiz olduğunu hissettiren çıkışlarıyla adından sıkça söz ettiren Eğin, gelmiş geçmiş en sert jüri performanslarından birini sergilemişti