Ukrayna'da "Mesih" paniği

Ukrayna'da "Mesih" paniği
Ukrayna'da "Mesih" paniği
Sosyal medya şu sıralarda Youtube'a düşen bir video ile çalkalanıyor. Şimdiye kadar pek çok UFO ve benzeri belirlenemeyen uçan cisim görüldü ancak bu sefer kameralara yakalanan cismin insanlar üzerindeki etkisi çok farklı oldu. Hristiyanlığın sembolü haç işaretini ışıklar içerisinde uçarken görenlerin dili tutuldu!

RADİKAL - Görüntüler Ukrayna'dan. Tartışmalı bir şekilde Rus yönetimi altına giren Kırım bölgesinde 30 Ekim'de kaydedilen görüntüleri çeken amatör kameraman, uzun bir süre sonra gördüklerini paylaşma cesaretini gösterdi ve bir anda ilgi oldağı oldu. 10 Aralık'ta UFO araştırmacıları tarafından keşfedilen videonun analizleri yapıldı ve görüntülerin gerçek olduğu anlaşıldı. Öncelikle bu görüntülere bir bakalım...

Yerden havalanan ışıklar içerisindeki bir haç işaretinin görüldüğü video görüntülerinde söz konusu cisim uzaya doğru yükselip gözlerden kayboluyor. İşin ilginci görüntünün kaydedildiği nokta tam olarak 17 Temmuz 2014'te bölgede 300 kadar kişinin öldüğü MH17 uçak kazasının yaşandığı yer! Görüntüleri izleyince bunun bir Drone olduğunu düşünen paranormal olaylar araştırmacısı Tercer Milenio, uzun incelemeler sonunda söz konusu cismin dünya dışı olduğuna karar vermiş. Olay derinlemesine araştırıldığında ise benzer görüntülerin Rusya ve Ukrayna'da son bir yıl içerisinde defalarca görüldüğü anlaşılmış.

5 Haziran 2014 Volgogrado ve 24 Haziran 2015 Donestk'te aynı cisim olması muhtemel olan görüntülerle yapılan karşılaştırmalardan sonra, Kırım'da çekilen son görüntülerdeki cismin daha farklı olduğu tespit edilmiş. Ukrayna'da olaya görgü tanıklığı yapan pek çok kişinin "Mesih geldi" şeklinde büyük bir panik yaşadığı öğrenilirken, fenomen olan olayla ilgili Ukrayna'da resmi kurumlar tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Sosyal medyada ise olay "Mesih aramızda" şeklinde yorumlarla paylaşılıyor. Haç şeklindeki cismin ne olduğu belirsizliğini koruyor.