Uzaylıların Dünya'ya gönderdiği tohum bu mu?

Uzaylıların Dünya'ya gönderdiği tohum bu mu?
Uzaylıların Dünya'ya gönderdiği tohum bu mu?

Çok afedersiniz, tohum...

Stratosferde bulunan, titanyumdan yapılma bir kürenin, hayatın kaynağını açıklayan 'tektohum' teorisini desteklediği ve Dünya'ya uzaylılar tarafından gönderilmiş olabileceği iddia edildi.

Buckingham Üniversitesi’nden X-Files tadında açıklama! İnsan yapımı olmadığı iddia edilen mikroskobik metal kürenin ilk görüntüleri yayınlandı. Titanyumdan yapılma bu kürenin dışında ve içinde rastlanan organik madde, hayatın kaynağını açıklayan teorilerden ‘tektohum’ teorisini destekler yönde. En azından bulguların sahibi olan ekip bu konuda çok iddialı.

Buckingham Üniversitesi Astrobiyoloji Merkezi‘nden Professor Milton Wainwright ve ekibi, 2013 yılında yaptıkları açıklamada stratosferde 27 km yükseklikte aldıkları hava örneğin içerisinde saç teli kalınlığında çapı olan titanyum bir küre bulduklarını, kürenin organik bir madde içerdiği ve bu madde ile kaplı olduğunu belirtip, “işte uzaylı tohumu!” diyerek hızlı çıkış yapmışlardı.

Ekibin ilk açıklamasında altını çizdiği ve bu yeni açıkladıkları görsel ile desteklediği kuram, bu ve benzer kürelerin dünyayı sürekli genetik materyal ile besleyerek, hayatın oluşması için elverişli ortam yarattığı şeklinde. Yani uzaylı yapımı olan bu küreciklerden stratosferde daha çok sayıda var ve milyonlarca yıldır gezegenimizi ‘tohumluyor’lar.

Elbette bu tarz sonuçlara bu kadar hızlı ulaşmak çok zor. Zaten Buckingham Üniversitesi Astrobiyoloji Merkezi’nin sansasyonel iddialar ile ortaya çıkmak konusunda akademik dünyada bir ünü var. Bu ekibin ilk açıklamaları da bol eleştiri almıştı, ancak geçen iki yıl içerisinde ekip bulgular üzerinde çalışmaya devam etmiş. Yukarıdaki görseli bu hafta yayınladılar, devamı da gelecek gibi gözüküyor.

 

Peki Bu Tektohum Teorisi, ‘Tohumlama’ Mevzusu Nedir?

Tektohum teorisi, dünyadaki yaşamın kaynağını izah eden teorilerden birisi. Dünyada yaşamın kendiliğinden oluşmadığı ya da sakallı ve bağışlayıcı bir amca tarafından ölümlü ruhlarımızı test etmek amacıyla yaratılmadığını, bunun yerine dünya dışından bir kaynağı olduğunu öne sürer.

İki popüler anlatımı var, birincisi, bakteri filan boyutlarında minnak bir canlının bir astreoid üzerinde dünyaya düştüğünü ve zamanla bütün yaşamın buradan evrildiğini öne sürer. İkincisi, aşağı yukarı aynı hikaye, ancak bu sefer işin içinde tesadüften çok, dünyayı tohumlayarak insanları yaratmayı hedeflemiş zalım ya da iyi niyetli uzaylılar var.

LeGuin’in Hainish serisine ait kitapları, muhtemelen çoğunuz Mülksüzler kitabını okudunuz bu seriden, Hain ırkının tohumladığı dünyaları anlatır. Ya da Prometheus‘u izlediyseniz, şöyle bir sahne vardı:

Filmin en başından olan bu sahne, hayat olmayan bir dünyada kendini parçalayarak, gezegene genetik materyal getiren bir uzaylıyı gösteriyor.

 

Şimdi Ne Demek Bu, Uzaylılar Kesin Var Mı?

Elbette var, ne demek? Koca galakside yalnız olacak değiliz… Ama!

Ama haberi girmeden önce biraz araştırdık, Professor Wainwright ve Buckingham Üniversitesi Astrobiyoloji Merkezi’nin bir kaç yılda bir “İşte uzaylıların kanıtı!” diye çıkma konusunda bir ünleri var. Öte yandan da ciddi bir araştırma içerisindeler ve bilimsel bulgularını düzenli olarak yayınlıyorlar. Benzer kürelere ait örnekler bulunur, bir kaç laboratuar daha araştırma sonuçlarını netleştirirse, hayata bakışımız değişebilir!

Zaman ve uzay gösterecek…


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  hayat

  ,

  Popüler

  ,

  Küre

  ,

  Hava

  ,

  Hikaye

  ,

  İddia

  ,

  zaman

  ,

  açıklama

  http://www.radikal.com.tr/1304181130418111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasıl iş bu şimdi - user687900

  Kuranda allah bütün canlılara hayat verendir diyo bunlarda uzaylının biri tohum bırakmış biz öyle olmuşuz yok artık gremlinler bırakmıştır itilerde olabilir :DDDD

  bir karar verilmeli. - user1035653

  maymundan mı geldiler yoksa uzaylının birinin tohumu mu bunlar.

  Tohumlandık diyelim ki ... - user782973

  Okey diyelim ki uzaylılar bizi tohumladı.Ben bir baba olarak bebeklerin ne kadar aciz ve bizlere muhtaç olduklarını bilirim,2 çocuk büyüttüm.Diyelimki tohumlandık onları kim büyüttü ? tohum atıldı insan oluştu fakat önce insan bebek olmalı ve karnı doymalı.Bebekler kendi karınlarını doyuramazlar.Yaradılış tamamen muallaktadır,şahsen insanların tek bir Adem den geldiğine bile inanmak zor geliyor ama müslüman olduğumuz için inanmak zorundayız :) aslında evrim teorisi daha doğru gibi geliyor ama bunada müslüman olduğumuz için inanamayız :)

  PEKİ UZAYLILARIN TOHUMUNU KİM GETİRDİ - user672134

  diyelimki bizi uzaylılar tohumluyor, peki uzaylıları kim tohumluyor yada uzaylıları tohumlayanları kim tohumluyor?

  korsan filmden sahne almak - user904474

  Prometheus filminin sinama çekiminden buraya alıntı yapmak , harikasınız

  xx - user393513

  İnsanı doğrudüzgün yaratamayan yaratıcı evreni yaratır diyosunuz yani ?

  tabi tabi uzaylılardır - user404277

  uzaylılar koymuştur kesin..uzaylıları kim KOYMUŞ peki ..