Valve ve HTC Ortaklığı, Oculus Rift'e rakip oldu!

Valve ve HTC Ortaklığı, Oculus Rift'e rakip oldu!
Valve ve HTC Ortaklığı, Oculus Rift'e rakip oldu!
Haberler süper! Üstün PC ırkının bayraktarı Valve ve teknolojiden anlayan adam elitlerinin markası HTC, güçlerini birleştirdi! Efsane markalar Oculus Rift'e çok sağlam bir rakip ile ortaya çıktılar.

Yapılan basın toplantısında tanıtılan cihazın ismi Vive. Yıl bitmeden piyasaya sunulacak, geliştirici versiyonları ise sonbaharda dağıtıma başlayacakmış. Gelecek sene bu dönemlerde Steam üzerinde Viveile entegre oyunlar görmeye başlarız.

Cihaz kafa ve üst vücut hareketlerinizi derecenin 10’da 1’i hassasiyetinde takip ediyor. Vive’ın yanında bir de Steam VR Base geliyormuş, bu da 5x5metre bir alanda kalkıp gezinmenizi sağlayacak, yani yerde VR Base, kafada Vive varken özellikle ‘walking simulator’ ve ‘adventure’ oyunlarında yepyeni tatlar yakalayabiliriz.

Bu arada bir detayı hatırlatalım, Oculus Rift projesi ilk ortaya çıktığından beri Hz. Gaben projenin en sıkı takipçi ve destekçilerinden biriydi. Occulus Rift geçen yıl Facebook tarafından satın alınınca Gaben’ın boş durmayacağını tahmin ediyorduk, hemen oturmuş, HTC ile yenisini çıkartmış bile… Ah Gaben ah…

 

 


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  HTC

  ,

  takipçi