Walking Dead'in gönüllerde yatan sezon finaline dair 7 temenni

Walking Dead'in gönüllerde yatan sezon finaline dair 7 temenni
Walking Dead'in gönüllerde yatan sezon finaline dair 7 temenni
Walkind Dead tartışmasız son yılların Game Of Thrones'la birlikte en çok sevilen yabancı dizileri arasında başı çekiyor. Karakterlerin sürükleyici hikayelerinin yanı sıra şiddet dolu sahneleriyle de izleyicileri ekranların başına kilitleyen Walking Dead'in tek eksisi senaryoda aslında çok büyük değişikliklerin olmaması. Her sezon finalinde aynı şeyleri sıkılanlar için herkesin gönlünden geçen bir 7 maddelik final hazırladık.
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Ne ölümlerin ardı arkası kesildi, ne de bozulan düzenlerin haddi hesabı kalmadı. Walking Dead 5 sezondan fazla bir süredir fanatiklerini peşinden sürüklediği yollarda telef ediyor! Bir türlü sonu gelmeyen bir kabusa dönen senaryosuyla her sezon finalinde aynı manzarayla karşılaşmaktan bıkan izleyiciler için 7 maddelik özel bir final hazırladık. Tahmin ediyoruz ki pek çok kişinin gönlünden geçen final de bu maddedekilerle paraleldir... 

*Not: Yazı son bölümleri izlemeyenler için spoiler içermektedir! Sonra vay efendim okumaz olaydım demeyiniz...

1. Daryl'in başı bağlansın

Birinci sezondan beri ekibin başına buyruk, hoyrat delikanlısı Daryl elinde okuyla yayıyla bambaşka bir karizma abidesi olarak gönüllerde taht kurdu. Ancak nicedir hayatında kimseler yok bu çocuğun. Bir ara Carol'la mercimeği fırına verir gibi oldular ama ortada net bir şey yoktu. Beth'i sever gibi oldu, yar etmediler kız öldü. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, bu eleman 5 sezondur neredeyse 5-6 senedir dağda kırda bayırda serseri mayın gibi dolanıyor. Tamam biraz soğuk, biraz yabani ama o kadar kadın karakter girdi çıktı şu diziye biriyle de yanyana göremedik. Tyreese'in hüzünlü aşkını gördük, Sasha ve Bob da aynı kaderi paylaştılar. Abraham'la Rosita'nın durumu malum. Maggie ve Glenn'e zaten diyecek laf yok. Rick bile o haliyle, gitti Alexandria'daki sarışın ablayla yakınlaştı. Bu Daryl'in hiç mi hormonları çalışmıyor arkadaş? Yahu bir kadın eli değmedi şu çocuğun eline, artık bu sezon finalinde helal süt emmiş, münasip bir kısmetle başgöz olmuş görmek isteriz kendisini. Yeter bu yalnızlık bizim içimiz şişti!

2. Alexandria bir barış ve kardeşlik şehri olsun

Şimdi sayacak olursak Atlanta'daki kamptan tutun Hershel'ın çiftliğine, Vali'nin kasabasından tutun Hapishaneye, Terminus'tan tutun Kilise'ye kadar Rick'in önderliğinde bu ekibin yakıp yıkmadığı mekan ortam kalmadı. Gittikleri neresi varsa bir uyumsuzluk, bir huzursuzluk peşlerini bırakmadı. Her sezon finalinde üstünde dumanlar tüten bir harabe görmekten içimiz bayıldı. Bari Alexandria'da işler yolunda gitsin de yine bir enkaz kaldırmak zorunda kalmayalım. Çok mu zor yani epi topu dünyada kalmışsınız en fazla 50-60 kişi, az bir rahat durun ahali. Hır çıkarmayın, bırakın herkes son günlerini keyifle geçirsin.

Zombiler hakkında bilinmeyen 9 şey

3. Tecrübelerden ders alınsın

Bir de şu var ki artık edinilmiş tecrübelerden karakterler biraz faydalansın. Nedir misal? Bu zombiler kendi kokularını duydukları zaman ilişmiyorlar değil mi? Michonne onca zaman iki zombiyi zincire vurup dolanmış etrafta ısıran eden olmamış. E daha ilk sezonda Rick ve Glenn zombi kanına bulanıp da rahat rahat geçmedi mi zombilerin arasından? Daha neyinizi riske atıyorsunuz? Yemek aramaya falan giderken sürünün işte zombi kanına, ya da yanınızda dolaştırın üç beş tane zombi. Kime şekil yapıyorsunuz? Boş yere o kadar insan öldü. Az biraz faydalanın şu tecrüblerden çok mu zor?

4. Deanna emekliliğe ayrılıp görevi Rick'e bıraksın

Walking Dead'de 5 sezonda öğrendiğimiz bir şey varsa o da iki üç haftaya Rick'in Deanna ile bir iktidar mücadelesine gireceğidir. Ondan sonra çarşı pazar karışacak ölen ölene... O yüzden kimsenin canı yanmadan, Deanna hazır yaşı da kemale ermişken işi gençlere bırakmak maksadıyla Rick'e görevlerini bıraksın. Bir liderlik mücadelesine daha katlanmamız mümkün değil. İzleyiciler olarak, yıldık bu mevzudan. Hiç bizi uğraştırmasınlar arasında anlaşsınlar karakterler.

5. Dünyanın geri kalanından bir haber veren olsun

5 sezondur ABD'nin bir ucundan diğer ucuna sürüklene sürüklene canımız çıktı. Arkadaş belki de sadece bu virüs o kadar da vurmadı dünyanın geri kalanını? Nasıl bir hastalıkmış bu bütün dünyaya aynı anda yayılmış. Bir kere de dünyanın geri kalanını görelim, misal Türkiye'de ne oluyor? Bizde işler böyle gelişmez. Deyim yerindeyse bu tip felaketler genelde bizi "teğet geçer" Felaket küresel ama sadece ABD'de gelişiyor olaylar. Biri bir haber versin okyanusun öbür ucundan, belki bir yerlerde hala güzeldir hayat...

6. Artık siyahiler ölmesin

Yeni sezonda nasıl bir senaryo yazıldıysa artık Bob, Tyreese en sonunda da Noah durduk yere öldü gitti. Bu nasıl bir siyahi katliamıdır? Papaz efendi de son yaptığı hareketle zaten kendi kendini topun ağzına koymuş oldu. Sasha deseniz zaten kafadaki devreler yandı onun, eli kulağındadır ölmesi. Kala kala bir Michonne mu kalacak şimdi? Alexandria'da da pek bir siyahi nüfus olduğu söylenemez. Bu neyin ırkçılığıdır arkadaş? Allah'ını seven defansa gelsin dizide zenci kalmadı!

7. Zombiliğin tedavisi bulunsun

Bir de koca bir sezonu bizi Eugene'nin peşinde tedavi umuduyla süründürüp ondan sonra hüsran yaşatan senaristlere yazıklar olsun. İnanmıştık biz arkadaş o tedaviye, bel bağlamıştık... Bitsin bu kabus diye "Yürü be Eugene" demiştik. Ne oldu sonra? Kırdınız hayallerimizi yıktınız ümitlerimizi. Onu bunu anlamayız, bu sezon finalinde o tedavi bulunacak, yetti artık gariban insanların hortlak gibi etrafta dolanıp birbirini kemirdiği. Dalyan gibi delikanlılar, fıstık gibi genç kızlar çürüdü gitti yollarda tepelerde. İğneyse iğne, fitilse fitil... Ne yapılsın edilsin o tedavi bulunsun. Bulunamıyorsa da bir zombisavar falan icat edilsin. Biz bu diziye bir sonuca varacak umuduyla başlamadık mı? E varmıyor işte yıllarımız heba olduğuyla kaldı! Bir ağız damlalığı falan yok mu şu güzel kardeşlerimizi hastalıktan kurtaracak?