Whatsapp'ın mavi tıkının büyük ihtiyaç olduğunu gösteren 16 an

Whatsapp'ın mavi tıkının büyük ihtiyaç olduğunu gösteren 16 an
Whatsapp'ın mavi tıkının büyük ihtiyaç olduğunu gösteren 16 an
Hayat insanlar için kimi zaman diyaloglardan ibaret oluyor. Konuşarak yaşıyoruz, konuşarak öğreniyoruz ve konuşarak büyüyoruz. Konuşurken bazen karşı tarafın söylediklerine karşı ihtiyacımız olan tek şey mavi bir tık olabilir. İşte çok konuşulan Whatsapp'ın mavi tıkının büyük ihtiyaç olduğunu gösteren 16 ibretlik an!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Kabul etmek lazım ki, eğer mavi tık bir sözcük, bir cümle olabilseydi hepimiz çoğu zaman onu kullanıyor olabilirdik. Şimdilik "Hıhı" ile idare ediyoruz ancak, giderek klişeye dönüşen bu söylemin yerini gelecekte neden "mavi tık" almasın? Mavi tıkın hep yuva yıkacağı, ara bozacağı konuşuldu, bir de madalyonun öbür yüzünden bakmak lazım. Mavi tık aslında büyük ihtiyaç, herkes mavi tıklamaya muhtaç!

1. Bazı davetlere olumsuz cevap veremez de susar ya insan2. Ya da bazı fikirlere katılmaz da bir şey diyemez3. Sorunları soruları ertelemek isteriz ya cevap vermeden4. Gün olur unuturuz bazı işleri de, sorulunca verecek cevabımız olmaz5. Bazı teklifler olur hayır demekten korktuğunuz ama evet de diyemediğiniz6. Kimi zaman nedendir bilinmez ama evet diyemeyiz ya hani...7. Gülmemiz gereken yerde bir sessizlik yaşarız ya bazen8. Yapmayacağımız şeyler istendiğinde duymazlıktan geliriz ya kimi zaman9. Ya da rezil olmaktan korkarız da soruyu pas geçmek için susarız10. Anlamadığımız şeyin üstüne yorum yapmamız istenir ya olmadık zamanlarda11. Bazen de karşı tarafı istemediği bir şeye sürükleyesimiz gelir12. Bazı istekler olur bizden, elimiz mahkum es geçeceğimiz13. Gün olur tekrar edeceği kesin olan bir şeyi yasaklarlar da susarız ya hani14. Yapma etme denileni yapıp edeceğimiz belliyken cevap bulamayız ya bazen15. İşler sarpa sarınca ve biz ipin ucunu kaçırınca susmaktan başka çare olmaz ya hani16. Bazen de iş icabı susarız ya... İşte tüm bu anlarda bir imdat çekici aslında mavi tık. Yuva yıkmasından korkmayın onu amacına uygun kullanın yeter.


Bonus 1: İnternnette çok paylaşılan bir ibretlik mavi tık anıBonus 2: Yine duygulara tercüman olmuş, paylaşım rekorları kıran bir mavi tık anı daha  ETİKETLER:

  yorum

  ,

  Mavi

  ,

  mahkum

  ,

  ,

  zaman

  ,

  Karşı

  ,

  çare