Yalnızca Pug cinsi köpeği olanların anlayabileceği 15 şey

Yalnızca Pug cinsi köpeği olanların anlayabileceği 15 şey
Yalnızca Pug cinsi köpeği olanların anlayabileceği 15 şey
Pug yalnızca bir köpek cinsi değil, aynı zamanda bir yaşam biçimidir. İşte 'Pug Stayla' yaşamın sırları...

Her köpek cinsinin kendine has özellikleri var elbette. Fakat Pug’ların ve o şaşıbeş bakışlarının ardında tam bir eğlence merkezi yatıyor. Oyun oynamaya bayılıyorlar, fotoğrafları ‘trollüyorlar’, oyunculuk yeteneklerini konuşturuyorlar. Öte yandan kendileri bir yandan ‘sefa satıcısı’, bir yandan da tembelin önde gideni olarak bilinir.

İşte Pug’ları özel kılan ve yalnızca Pug sahiplerinin bildiği 15 özellik!

1. Pug’lar diğer köpek cinslerine göre daha çok uyuyor. Tam bir tembeller…

2. İyi bir sahip olmak istiyorsanız Pug’ınızın beslenmesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirdi duba gibi bir Pug sahibi olursunuz.

3. Aman diyelim; Pug’ınızı serin sulara can yeleksiz salmayın. Çünkü kolları çok kısa olduğundan iyi yüzücü değillerdir.

4. Küçük bir evde yaşıyorsanız, Pug beslemenizi tavsiye ederiz. Çünkü Puglar süs köpeği cinsi olduğundan çok büyümezler. Bu nedenle de evinizde ona ayrılmış koca bir alana ihtiyacınız olmaz.

5. Her daim küçük olduklarından bir bebek kadar sevimlilerdir. Ayrıca çocuklarla da çok iyi geçinirler.

6. Tuvalet eğitimlerini almaları diğer köpeklere göre biraz daha uzun sürüyor. Ama şu surata bakıp da nasıl kızabilirsiniz ki?

7. Öyle garip yetenekleri vardır ki, şaşkınlıktan küçük dilinizi yutarsınız.

8. Anı ölümsüzleştirmek için yapılan fotoğraf çekme eylemi, onların trollükleriyle sonuçlanabilir.

9. “Hemen kameraya poz vermeliyim” İmza: Bütün Pug’lar

10. Pug’lar diğer cins köpeklere nazaran Cadılar Bayram’ında nasıl davranması gerektiğini daha iyi bilir.

11. Gerçekten de kostümleri en iyi taşıyan köpek modeli Pug’lardır.

12. İyi bir ‘oyunculardır’. Diğer köpek cinsleri ve diğer Pug’larla her zaman iyi vakit geçirirler.

13. Maceraya ve eğlenmeye her daim hazırdırlar.

14. Öpemez kimse sizi, bir Pug’un öptüğü kadar…

15. Bir Pug sahibiyseniz, artık “Pug stayla” yaşamaya başlarsınız. Bu cinsi o kadar seversiniz ki, bir daha Pug’sız yaşayamazsınız.

Bonus: Sizi hayvan barınakları ‘Pug’lar!

Eğer bu aralar bir Pug sahibi olmayı planlıyorsanız, evcil hayvan dükkanları yerine hayvan barınaklarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: Distractify

Çeviri: Fırat Gürsoy / Radikal


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Eğlence

  ,

  zaman

  ,

  kaynak

  http://www.radikal.com.tr/127269912726992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ev hayvanı ve İnsan - akanor

  Değişik bir bakış açısıyla; bir canlı daima kendi doğal ortamında mutludur. Doğada bir bütün ev içinde daima eksiktir. Daha da tersinden bakalım; varsayalım ki bir insan canlısı tıpkı kedi ya da süs köpeği gibi olsun, tıpkı maymunlar cehennemi filmindeki gibi. Kendi çevresinden koparılıp tek başına maymun ailesinde evcil hayvan olsa başka cins olan sahipleriyle ne kadar denklem kurabilir? Yalnızlık. Ne yazık ki bazı cins hayvanlar, bu örnekte olduğu gibi Pug ya da diğer cins küçük köpekler, ev kedilerinin tamamı İNSAN BAĞIMLISI canlılardır, kendilerine ait doğal ortam bulamazlar ve yabanıl doğada yaşayamazlar. Öte yandan kısırlaştırarak bir canlının var olma hakkını elinden almak kötü bir laneti çağırmaktan başka bir işe yaramaz. Basit bir ego tatminidir evde hayvan beslemek, ömür boyu titiz bir ilgi bile gerçek sevgi demek olmuyor bu analize göre. İNSANLIK BU KONU ÜZERİNDE DÜŞÜNMELİ, bir konsensüs yapısı oluşturulmalı ve olumlu bir çözüm yolu üretilmelidir.

  yapmayın! - peekaboo

  son cümleyle uyarmaya çalışmışsınız ama bu tip yazılarla insanları petshoplardan cins hayvanlar almaya teşvik ettiğinizin farkında mısınız? pug son dönemde popülerleşen bir cins o yüzden barınaklarda çok fazla bulunduklarını sanmıyorum ama mesela bir dönem herkesin ayılıp bayıldığı sonra sokağa attığı golden'lardan, husky'lerden veya terrier'lerden bol miktarda bulunabilir sokaklarda barınaklarda. sevgiliye, çocuğa, eşe dosta hediyelik eşya gibi alınan kedi köpeklerin büyük bir kısmının, ilk heves geçtikten sonra sokağa atıldıklarını biliyor musunuz? bir canlıyı sahiplenmenin evinize bir süs eşyası almaktan çok farklı olduğunu, iyi günde kötü günde ömürlük bir yuva olunamayacaksa hiç böyle bir işe kalkışılmaması gerektiğini anlatıp insanları bilinçlendirmeniz gerekirken bu tip olumsuzlukları besleyecek yazılar yayınlamanız çok yanlış.