Yaz bitmeden mutlaka kamp yapmak isteyeceğiniz 5 yer

Yaz bitmeden mutlaka kamp yapmak isteyeceğiniz 5 yer
Yaz bitmeden mutlaka kamp yapmak isteyeceğiniz 5 yer
Şunun şurasında yazın bitmesine pek bir şey kalmadı. Önümüzde 4,5 günlük bir bayram tatilini fırsat bilip şehrin stresinden biraz da olsa uzaklaşmaksa niyetiniz, Gidello ekinbinin hazırladığı bu kamp yerleri listesine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

RADİKAL - Belki de görüp görebileceğiniz en güzel kamp alanlarına sahip olan Ege ve Akdeniz kıyıları, doğayla iç içe tatil yapmaktan keyif alan kamp severlerin en önemli uğrak yerleri arasında başta geliyor. Eğer düşlediğiniz tatil, şehir yaşamının bunaltıcı kalabalığının, stresinin ve o sonu gelmeyen koşuşturmacanın çok uzaklarda kaldığı, doğanın sakinliği ve huzuruyla kendinizi yenileyeceğiniz bir tatil ise Gidello ekibi en keyifli kamp yerlerini sizin için belirledi.

1. Olimpos - Antalya

Kamp yerleri arasında ekonomik olması nedeni ile en çok bilinen ve tercih edilen yerlerden biri olan Olimpos’ta, kendi özel çadırınızla gelip kamp yapabileceğiniz çok elverişli alanlar bulunuyor. Eğer kendi çadırınız yoksa bile kamping hizmeti veren tesislerden çadır kiralama olanağınız da mevcut. Ancak özellikle yaz sezonunda çok fazla talep olduğundan önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çadırın yanı sıra oldukça doğal bir yapısı olan ağaç evlerde ya da köy evlerinde konaklamayı da tercih edebilirsiniz.

2. Kabak Koyu - Muğla

Fethiye’de bulunan ve eşsiz güzellikte bir vadi manzarasına sahip olan Kabak Koyu, özellikle çadır kampı için çok uygun bir alan. Çadır alanlarının yanı sıra bölgede oldukça kullanışlı ağaç evler, ortak kullanılan duşlar, tuvaletler ve havuzlar da yer alıyor. Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi’ne göre daha sakin bir yer olan Kabak Koyu, Dalaman Havaalanı’na yaklaşık 80 kilometrelik bir mesafede bulunuyor.

3. Cunda Adası - Balıkesir

Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası, sahip olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra aynı zamanda baştan sona tarih kokan bir belde. İçinde çok uygun çadır kampları olduğu gibi, kiralık bungalov evlerde de kalma olanağı bulabilirsiniz. Ayrıca tercihinize göre önceden rezervasyon yaptırmak şartıyla karavan da kiralayabilirsiniz.

4. Kazdağları - Balıkesir

Kazdağları bölgesindeki kamp alanları ağaç ya da taş evler olarak hazırlanıyor. Genellikle Kazdağı Milli Parkı’na oldukça yakın noktalarda, Kirişlik Vadisi civarında bulunuyor. Bu bölge aynı zamanda oksijen oranının yüksekliği ile de biliniyor. Bu anlamda sağlık açısından da oldukça önemli bir yere sahip olması, Kazdağları’nı daha cazip bir hale getiriyor.

5. Ayder Yaylası - Rize

Havasıyla, suyuyla Akdeniz ve Ege’den oldukça farklı olan ve yeşilin binbir farklı tonunu bir arada görebileceğiniz Ayder Yaylası, çadır kampçılığı için oldukça uygun bölge olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgede özellikle Ihlamurlar Altında Kamp Alanı en bilinen kamp alanlarından biri. Bungalov evlerin de düşünüldüğü alanda, eğer isterseniz çadır da kiralayabiliyorsunuz.