Yeni nesil Türk genç kızlarının 6 sevgilisi

Yeni nesil Türk genç kızlarının 6 sevgilisi
Yeni nesil Türk genç kızlarının 6 sevgilisi
Ekranella yazarı Sümüklü Papatya, henüz 20'li yaşlarındaki genç yıldızları ciddi ciddi kalp çalmakla itham ediyor.

Yakışıklı oyuncuları seyretmek ve onların canlandırdığı karakterlerle hayal kurmak her zaman güzeldir. Yeşilçam’dan beri bu böyledir. Tevvellütü eski olanlar (annelerimiz/ablalarımız) Tarık Akan, Cüneyt Arkın, Ediz Hun, Göksel Arsoy, Ayhan Işık, Kadir İnanır gibi oyunculara beyaz perde ardından iç çekerken, bizler de televizyon başında yeni jönlerimize iç çekiyoruz.

Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Bülent İnal, Engin Akyürek gibi oyuncular ve onların yaşıtları jönlerimiz zaten kitlelerini edindiler. Onlar var diye gözü kapalı seyrediliyor oynadıkları yapımlar. Ben bu hafta daha yenilerini yazacağım. Yaşları 20'lerde olan bu taze jönler (internet ve sosyal medya sağolsun) çılgın hayran kitlelerini peşlerinden sürüklemeye başladılar. Hem birbirinden yakışıklı hem de yetenekli bu gençlerin fanları, bu yakışıklıların oynayacakları projelerde yanlarına kimseyi yakıştırmıyorlar. Yeni bir projeye başlayacak haberleri etrafta dönmeye başlayınca fanlarına kız beğendiremiyor yapımcılar. Kimse gönlündeki aslanın yanına kimseyi yakıştırmıyor çünkü. Eee, karşılık beklemeden bunca sevince, yanına yakıştırdıklarını görmek istiyorlar yanında doğal olarak.

Yapımcıların ve kızların gözbebeği olan yeni nesil jönlerimize bir Kedi Gözü atalım ne dersiniz? (Fanların ne kadar çılgın olduğunu bildiğim için işbu sıralamayı alfabetik sırayla yapıyorum.)

1. Çağatay Ulusoy


radikal

23 Eylül 1990 (24) doğumlu olan bu yakışıklı 2010 yılında Best Model of Turkey seçildikten sonra adını duyurdu. İlk başrolü Adını Feriha Koydum adlı dizide canlandırdığı Emir Sarrafoğlu karakteriyle geldi. Sevdiği kız için sosyal statüsünü hiçe sayan deli aşık Emir karakteri ile genç kızların kalbini çalması hiç zor olmadı tabii ki. Çağatay'ın diğer bir avantajı ise annelerin “Pek de temiz yüzlü çocuk, tü tü, tü, maşallah,” kategorisinde bir sempatiye sahip olması. Şu an MedCezir’de fakir ama gururlu olmasının yanı sıra gözü kara aşık olan Yaman Koper'e can veriyor. Oyunculuğu demir tavında dövülür misali oynayarak öğreniyor. Mektepli değil alaylı olacak sizin anlayacağınız. AFK'da sıfır tecrübeyle ısınmaya başladığı bu serüvende Yaman Koper'in hakkını vererek yürümeye devam ediyor. Çağatay, kızlarımızın ve dizi/film yapımcılarının uzun süre gözbebeği olacak gibi duruyor.

2. Ekin Koç

radikal

21 Haziran 1992 (22) doğumlu olan yakışıklı oyuncu adını ilk defa Sana Bir Sır Vereceğim adlı dizideki Tilki karakteri ile duyurdu. Ekin bu dizi sayesinde sağlam bir fan kitlesi oluşturdu kendine. Geçen Eylül ayında Kanal D'de yayınlanmaya başlayıp rating tanrılarına kurban giden Benim Adım Gültepe dizisinde canlandırdığı Gültepe'nin bıçkın delikanlısı Seyfi rolüyle yakışıklılığının yanı sıra iyi bir oyuncu olduğunun da güçlü sinyallerini verdi. Hali hazırda, çekimleri yeni biten, Abdullah Oğuz'un yönettiği Senden Bana Kalan adlı sinema filminde Neslihan Atagül ile başrolü paylaşıyor. Film Bir Milyoner'in İlk Aşkı adlı Kore filminden uyarlama. Söylemeden geçmeyeyim; senaryoyu Levent Kazak uyarladı. Güney Kore’nin en iyi aktörlerinden Hyun Bin'in canlandırdığı esas karakterin remake'ini başarıyla canlandıracaktır. Ekin, sağlam fan kitlesi ve oyunculuk yeteneği ile yeni projeleri dört gözle beklenen oyunculardan.

3. Engin Öztürk

radikal

28 Eylül 1986 (28) doğumlu olan oyuncu okullu olanlardan. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu. Karşımıza ilk defa Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide Selim Yaşaran karakteri ile çıktı. Sırasıyla Behzat Ç., Muhteşem Yüzyıl ve Hayat Yolunda dizilerinde oynayan Engin, kızlarımızın yeni gözdelerinden. Engin'in fan kitlesi “Aman Allahım!” dedirtecek kadar çokmuş meğerse. Özellikle FSN? ve Muhteşem Yüzyıl sayesinde bir sürü Ortadoğulu hayran sahibi kendisi. E tabii yerli ve organik hayranlarını da azımsayacak değiliz. Engin doğal oyunculuğuyla sanki hep karakter oyuncusu olur bu çocuk algısı verirdi ama jönlük de mayasına uygun gibi hani. E bir de Joshua Jackson'a benzeyen Amerikanvari havasıyla o jön olmasın da kim olsun? Yolu çok açık belli.

4. Kerem Bürsin

radikal

4 Haziran 1987 (27) doğumlu. O da okullu. Ama alaylı olduğunu da belirtmek lazım. ABD'de şöhret olmaya çalışan her oyuncu gibi o da büyük küçük demeden farklı farklı roller oynamış. Kendisi ile tanışmamız ise Güneşi Beklerken dizisi ile oldu. Sorunlu, sosyopat bir badboy ne kadar olabilirse o kadar Kerem Sayer oldu. Yapımcıların ve genç kızların peşinden koşması da bu başarılı performansla gerçekleşti. Çağan Irmak'ın son filmi Unutursam Fısılda'da Erhan rolünü de kapan Kerem her pazar Kanal D'de yayınlanan Şeref Meselesi'nde canlandırdığı Yiğit Kılıç karakteri ile evlerimize konuk olmaya devam ediyor. Aksan sorunu çokca bahane edilse de doğuştan yetenekli ve oyuncu olmak için gelmiş bu dünyaya. Durarak körelerek değil de çalışarak handikaplarını kapatmaya devam eden Kerem, zirveye giden yolu hızlı alıyor gibi görünse de aslında sağlam adımlarla katediyor. Aksan sorunu yakın zamanda çözüldüğünde zirvedeki dört-beş jönden biri olacağı kesin. Fan kitlesi ile sosyal medya hesapları üzerinden samimi ve sahici bir etkileşimi var. Hem bu kadar mütevazı hem de bu kadar çalışkan olunca başarının gelmesi de doğal olarak kaçınılmaz. Kendi deyimiyle motivasyonunun mimarı olan çılgın kitlesiyle beraber başarı yolundaki tek engeli, olsa olsa çekemeyenleri olur.

5. Mert Yazıcıoğlu

radikal

10 Mayıs 1993 (21) doğumlu. Mert'in bu listede olma sebebi kendisinin geleceğin jön adaylarından biri olmasıdır. Karagül'de canlandırdığı Baran Şamverdi karakteri ile üç sezondur evlerimize konuk oluyor. Mert hem yakışıklı hem de yetenekli. Kumaşında oyunculuk olan gençlerden. Şu an başrolde değil fakat ilerde sık sık adını duyacağımız kesin. Daha yolun çok başında. Mert'in en büyük şansı iyi bir sinema yönetmeni olan Murat Saraçoğlu'nun öğretmenliğinde, işinin ustası oyuncularla Karagül gibi okul kıvamına gelen bir dizide başlaması olabilir. Sessiz sedasız hatırı sayılır bir fan kitlesini de peşine takmaya başladı bile. Hani olursa tek handikapı, uzun soluklu bir işte biraz da üzerine yapışacak özellikte bir karakteri canlandırmış olması olur. Çünkü diziyi izleyenler arasında canlandırdığı Baran karakterini sevmeyen yok. Hırçın bir ergeni total aile izleyicisine sevdirebilmek de nereden bakarsanız baksanız yetenek işidir. Yolu açık olsun.

6. Şükrü Özyıldız

radikal

18 Şubat 1988 (26) doğumlu olan bu gamzeli, boylu, poslu ve muhteşem gülümseyen beyefendi, karşımıza ilk kez Uçurum adlı dizide canlandırdığı Tolga karakteri ile çıktı. Televizyon ve sinemanın yanı sıra tiyatroda da oynayan Şükrü yakışıklı olmasının yanı sıra çok yetenekli bir genç. Şu an Şeref Meselesi'nde canlandırdığı Emir Kılıç karakterinde rol arkadaşı Kerem Bürsin ile birlikte, aslında bu iki yakışıklının sevgilisi olabilecek kıvamda kadın karakterler daha ortada yokken Şükrü ve Kerem kardeş olarak ikili olmayı başardılar. Ve öyle görünüyor ki Şükrü zirve basamaklarını partneri Kerem ile beraber koşar adım çıkmaya başladı bile. Kendisini her koşulda destekleyen kalabalık fan kitlesini de unutmamak lazım. Yürü be güzel adam, en iyisini hak ediyorsun.

Jön dediğinin makbul olanı, hem yakışıklı, hem yetenekli olandır. Zikredilen yakışıklıların da her biri aranılan bütün özellikleri haiz oldukları için gönül rahatlığı ile bu yazı burada son bulabilir... Sonuna kadar sabırla okuyan gözlerinize sağlık.