Yoga stüdyosu sokak kedilerinin sahiplendirilmesine yardımcı oluyor

Yoga stüdyosu sokak kedilerinin sahiplendirilmesine yardımcı oluyor
Yoga stüdyosu sokak kedilerinin sahiplendirilmesine yardımcı oluyor
Decatur, Illinois'de bir yoga stüdyosu, Homeward Bound isimli hayvan barınağı ile ortak bir çalışma başlattı. Amacı barınakta yaşayan hayvanlara yeni evler bulmak olan proje dahilinde, geçtiğimiz hafta barınaktan gönderilen altı yetişkin kedi, yoga öğrencileriyle birlikte derslere katıldılar.

Esneklik söz konusu olduğunda kedilerden öğreneceğimiz çok şey olduğu aşikar. Amerika ’da bulunan bir hayvan barınağı bu fikri de göz önünde bulundurmuş ki, sahiplendirmek istediği kedileri bir yoga programına dahil etmiş. Ders boyunca öğrencilerle birlikte vakit geçiren kediler hallerinden oldukça memnun gözüküyor.

Kedilerin durumdan rahatsız olabileceğini düşünenler de hayli yanılmış aslına bakarsanız. Çünkü kediler ders boyunca oldukça katılımcı davranmış; göbeğini kaşıtmak için öğrencilerin önüne yatanlar da olmuş, hareket esnasında öğrencilerin sırtına uzananlar da.

Kampanyayı başlatan kişi Homeward Bound’un sosyal medya gönüllüsü Jeanette Skaluba olmuş. Bu sayede kedilerin barınak dışında da insanlarla iletişime geçebildiğini söyleyen Skaluba projenin dönüştüğü halden ve sosyal medyada oldukça ilgi çekmesinden de mutlu. Bored Panda'da yer alan habere göre yalnızca geçtiğimiz hafta yoga stüdyosunda kediler ve bakım masrafları için 500 dolar toplanmış.