Yurdum erkeğinin kadın tercihi: Saçı uzun olsun yeter!

Yurdum erkeğinin kadın tercihi: Saçı uzun olsun yeter!
Yurdum erkeğinin kadın tercihi: Saçı uzun olsun yeter!
Yurdum erkeği için kadınlar her zaman ikiye ayrılır: sarışınlar ve esmerler, balık etliler ve zayıflar, seyirlikler ve ömürlükler... Bir ikilem daha var ki son dönemlerde kadınların tercihleriyle doğru orantılı mıdır diye sonucu merak ediliyor. Malumunuz son yıllarda kadınlarda bir kısa saç modasıdır aldı başını gitti. Peki erkekler bu konuda ne diyor? Poltio açık açık sordu; kısa saçlı mı yoksa uzun saçlı mı olsun diye. İşte sonuçlar...

Poltio son anketinde kadınları can evinden vurdu desek yalan olmaz. www.poltio.com 'da yayınlanan son ankette 11.000 erkek oturdu oyladı ve kadınların saç sorunsalına net bir nokta koydu. Yurdum erkeği tartışmasız bir şekilde Rapunzel seviyor. Çünkü çekim yasaları bin yıldır değişmedi. Modern zamanların trendleri takip eden, metroseksüel erkeklerinin kadınlarda çekici bulduğu unsurlar büyükbabalarından farklı değil. Üstüne üstlük bu ülkenin erkeklerinin büyük bölümü hayatının bir dönemini asker olarak geçiriyor, kısa saçtan yılmışlar artık... Önce bir infografiğimize bakalım:

Yalan yok, uzun saçın galip geleceğini biliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk. 11.000 erkeğin %89'u uzun saç tercih ediyor! Erkeklerimiz belli ki feminen görünüşten vazgeçemiyor ki kısa saçlı kadınlara ancak %11 şans tanımış! Bizce sorun yok. Yalnız aranızdan bir temsilci seçin de Michelle Williams’a onu çekici bulmadığınızı söyleyin.

Natalie Portman gibi bir efsane bile durumu fark edip saçlarını salıverdi Kezban stili de, şu garip Michelle Williams bir kurtaramadı kendini bu bataktan! Marliyn Monroe’yu canlandıracak bebeksi güzellikte ki Michelle Williams kısa saçta ısrarlı. Bizden duymuş olmayın ama “Erkeklerin kısa saçlı kadınları beğenmediğini biliyorum. Ancak beni böyle de çok çekici ve seksi bulan tek erkeğin anısına böyle kullanmaya devam edeceğim” diyormuş. Sen bu yolda devam et Williams zor bulursun, en azından Türkiye'de.
İşte yurdum erkeğinin gönlünden geçen kadın figürü:
Peki ya yurdum kadını? Ey Ayşeler, ey Merveler, Aslılar ve de Zeynepler, koşun! Gün misilleme günüdür. Gelin siz de oylayın kısa saçlı mı yoksa uzun saçlı erkek mi makbül, öğrensin Kamiller!