Yurdum insanı bıyık tercihini yaptı, Hulusi Kentmen'i tek geçti

Yurdum insanı bıyık tercihini yaptı, Hulusi Kentmen'i tek geçti
Yurdum insanı bıyık tercihini yaptı, Hulusi Kentmen'i tek geçti
Hipster modasıyla birlikte yeniden alevlenen bıyık modası, özellikle yerli dizilerde pek çok jön tarafından da tercih ediliyor. Erkeğe ayrı bir duruş ayrı bir tarz veren bıyığın bin türlü modeli var. Peki yurdum insanı en çok hangi tip bıyığı seviyor? Poltio'nun son anketi bu sorunun cevabını buldu!

RADİKAL - 2015’in yazı ile birlikte uzun sakal modasını geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Bıyığın saltanatı ise sürüyor. Peki bıyık en çok kime yakışıyor? Poltio araştırdı buldu. Bıyık aslında hep buralardaydı. Tarih boyunca çeşitli tarzlar ile moda oldu. 1990’lar ve 2000’lerde sadece babalara ait bir görüntü olarak kaldı. Son yıllarda ne oldu bilinmez ama bu imaj kırıldı. Dizilerin yakışıklı çocukları bıyıklı görüntüleri ile traşlı hallerinden daha çok beğeni alır oldu. Sadece yeniler değil. Yıllar içinde bıyıkları ile özdeşleşmiş pek çok isim geçti ekranlar ve beyaz perdeden. Bazılarını bıyıksız hiç görmedik. Peki kime daha çok yakışıyor bu bıyık? www.poltio.com’da yanıtın peşindeydik. 12 isim yarıştı. Tam 31 bin 500 kişiden fazla katılımcı oyladı. Ve ortaya çıktı ki ne varsa eskilerde var. Yüzde 32 ile bıyığın en çok yakıştığı isim Hulusi Kentmen oldu.

Hulusi Kentmen gibi bıyık ile özdeşleşmiş bir isimle yarışmak zor elbette. Onu ancak son dönemin en popüler bıyıklarından biri yakalayabilirdi. Elbette Burak Özçivit. Yakışıklı oyuncu yüzde 25 ile ikinci oldu. Üçüncülük kürsüsüne oturan isimse bıyık konusunda Burak Özçivit ile en çok karşılaştırılan oyunculardan Kenan İmirzalıoğlu oldu. Onun bıyığı ile özdeşliği yüzde 19’un oyunu aldı.

Kalan isimler ise sizi şaşırtacak. Bıyığı ile en özdeşleşen isimlerden Kadir İnanıryüzde 10 ile dördüncü sırada kaldı. Cüneyt Arkın’ın kaytan bıyıkları sadece yüzde 4 aldı. Cemil İpekçi, Ayhan Işık ve Orhan Gencebay’ın bıyıkları yüzde 2’de kaldı. Salvador Dali’nin tarihe geçen o meşhur bıyıkları bile yüzde 1’de kaldı. Bir de 32 bine yakın kişiden birinin birini bile oyunu alamamış bir isim var. Manchu bıyığı diye literatüre geçmesine rağmen kimse oy vermemiş. Gidelim Christopher Lee. Belki Christopher Lee'ye destek olmak istersiniz diye düşündük ve sizin de bıyık hakkındaki fikirlerinizi almak için anketi paylaşmaya karar verdik. Buyrun seçin...