Yurdum insanı evlilik tercihini yaptı: Bize kumsal düğünü yakışır

Yurdum insanı evlilik tercihini yaptı: Bize kumsal düğünü yakışır
Yurdum insanı evlilik tercihini yaptı: Bize kumsal düğünü yakışır
Yaz neredeyse bitiyor ama maşallah içimizdeki evlenme aşkının tepesinde hala pırıl pırıl güneş parlıyor. Altın fiyatlarının zirve yaptığı dönemde dost, akraba düğünleri yüzünden krediye başvurmak zorunda kalanlar var. İşte böyle bir dönemde Poltio, ziyaretçilerine o malum soruyu sordu; "Nasıl bir düğün isterdin?"

Bir süredir kimse cumartesi günü için plan yapamıyor. En fazla 3 ayrı düğün davetinden hangisine gideceğimizi seçebilecek kadar plan yapma lüksümüz var. Düğün düğün gezerken düğün klişelerinin de değişmeye başladığını fark ettik. Her genç kızın, her kıvançlı dünürün hayali kır düğünlerinin popülaritesi azalıyor muydu ne? www.poltio.com ’da sorulan “hayallerinizin düğünü nasıl bir düğün” sorusuna verilen yanıtlar yanılmadığımızı ispatladı.

18 bine yakın kişinin yanıt verdiği ankete göre artık kır düğünü hayallerinin yerini deniz kenarı aldı. Yüzde 29 deniz kenarında evlenmeyi seçti. Onu yine de tüm zamanların favorilerinden olmayı başarmış kır düğünü takip etti. Üçüncü sırayı ise “ben evlenmeyeceğim” diyenlerin olması ülkemizde bayağı köklü değişimlerin yaşandığının işareti olarak yorumlanabilir.

Kumsal düğünü konseptinin rahatlığı ise bütçe söz konusu olduğunda yerini gerim gerim gerilimlere bırakıyor. Otel ya da restoran kumsalı ayarlamak, nikah için ayrı, yemek için ayrı oturma düzeni kurdurmak, deniz konspetine uygun yemekler ikram etmek derken bütçe 50 bin liralara kadar yükseliyor.

Ancak hatırlatmak isteriz. Burası sonuçta Türkiye , hayaller bu olsa da...

Hayatlar bambaşka olabiliyor!

Şimdi gelelim nikah/düğün gününe. Malum bizim nikahlar belediye önünde sözleşme imzalamalı, pek de romantik olmayan seremoniler. Tek romantik aşaması birbirine “evet” demek. Peki nasıl bir evet? Söz sizde: