Yurdum insanı gönlündeki çifti seçti: Fahriye & Burak

Yurdum insanı gönlündeki çifti seçti: Fahriye & Burak
Yurdum insanı gönlündeki çifti seçti: Fahriye & Burak
2015'i sona ererken yavaş yavaş bu yılın EN'lerini seçmenin zamanı geldi. Poltio elini magazine attı ve en yakışan çifti belirledi. Bu sene en çok Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal çifti konuşulmuş olsa da, yurdum insanından bu ikiliye pek de oy çıkmadı. İşte 16 bin kişilik dev anketiyle Poltio'dan çıkan sonuçlar...

Bu sene magazin dünyası için oldukça çalkantılı bir sezon oldu. Ayrılanlar, yeniden kavuşanlar, set aşkları... ve tabii ki sürpriz aşklar gündemden hiç düşmedi. Hal böyle olunca Poltio da bu duruma kayıtsız kalamadı ve www.poltio.com üstünde 16.000'den fazla kişinin katıldığı bir anketle yılın çiftini seçti. 2015 yılında her ne kadar Sinem & Kenan aşkı konuşulmuş olsa da, yurdum insanının en çok beğendiği ve yakıştırdığı çift bakın kim oldu:

En yakışan onlar

 

Fahriye Evcen ile Burak Özçivit ikilisi binlerce katılımcıdan yüzde 38’inin oyunu alarak açık ara farkla zirvede yer aldı ve “yılın en beğenilen çift”i oldu. Özçivit ve Evcen birlikte rol aldıkları ‘Çalıkuşu’ dizisinde yakınlaşıp aşk yaşamaya başlamışlardı. Feride ve Kamuran’ın masum aşkı gerçek hayata taşınalı neredeyse bir buçuk yıl oluyor. Birlikte rol aldıkları ‘Aşk Sana Benzer’ filminin galasına el ele katılarak aşklarını kamuoyuna ilan eden ünlü çift evlilik yolunda ilerliyor gibi görünüyor. Her seferinde evlilik sorularını yanıtsız bıraksalar da ailelerin tanışması bu beklentiyi doğruluyor gibi.

Hollywood rüyası

 

Hollywood yıldızları gibi görünüyorlar. Uluslararası alanda başarılı olabilecek bir enerjileri var.  Bu anlamda birbirlerine çok benziyorlar. Benzerlik nedeniyle de çok yakıştırılıyor olmalılar ki ikinci sıraya oturdular. Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin anket katılımcılarının yüzde 26’sının oyunu aldı. Aylar önce bir firmanın reklam çekimleri sırasında tanışıp aşk yaşamaya başlayan ikili, son dönemin en popüler çiftleri arasında yer alıyor. İlişkilerini korumak konusunda da titiz davranıyorlar. Aşklarını uzun süre gözden uzak yaşadılar. Hatta el ele görüntü vermeleri karşılığında gelen yüz binlerce liralık teklifleri reddettikleri öğrenildi. Bu aralar ABD’de vakit geçiren Sarıkaya ve Bursin çekimleri çok yakında başlayacak olan bir aşk filminde ise birlikte rol alacaklar.

Selfie'ler yetmedi

 

En çok yakışan çiftler anketinde 3’üncü sırada yer alıyor. Biri ünlü bir şarkıcı, diğeri ünlü bir oyuncu olunca aşklarının uzun ömürlü olması beklenmiyordu. Nitekim kısa süreli bir ayrılık da yaşadılar. Ancak aşk galip geldi ve ikili yaz aylarında Adile Sultan Yalısı’nda görkemli bir törenle dünyaevine girdi. Nikâh sonrası ortalıkta çok sık görülmeyen Dalkılıç-Boluğur her fırsatta evliliklerinin bomba gibi gittiğini söylemeyi ihmal etmiyor. Uyumlarını kamuoyu da onaylamış olmalı ki en yakışan 3’üncü çift seçildiler. Ancak bütün sene çektikleri Selfie'ler onları birinci sıraya taşımaya yetmedi gibi görünüyor.

Gölgede kaldılar

 

Dördüncü sırada %9 oyla Neslihan Atagül-Kadir Doğulu çifti yer alıyor. Ayrı ayrı çok popüler olan ve dizileri ile çok beğenilen Atagül-Doğulu evliliğe doğru ilk adımlarını yakın dönemde sade bir nişan töreni ile attılar. Ancak törenin aile yerine arkadaşlar ile yapılması sosyal medyada bazı tepkilere neden oldu. İkili, çift olarak biraz gölgede kalmış gibi görünüyor.

Türkiye'nin içine sinmedi 

Son dönemin en çok konuşulan figürleri Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu da henüz çift olarak pek yakıştırılmıyor. Çift ankette ancak yüzde 7 oy ile beşinci sırada yer aldı.  Evlilik yolunda oldukları konuşulan Kobal ve İmirzalıoğlu’nun şimdiye kadar bu kadar çok konuşulmalarına rağmen Türkiye'nin içine sinen bir çift olamadıkları aldıkları oy oranıyla ortada. Sinem Kobal'ın eski sevgilisi Arda da sosyal medyadan paylaştığı bazı gönderilerle bir noktada halkın sesi oldu gibi. Belki de ikilinin geçmiş ilişkilerinin unutulması için biraz zamana ihtiyaçları var. 2016 yılının ikilisi onlar olabilir, neden olmasın...

Yurdum insanı yakıştıramadı 

Yılın en beğenilen çiftleri arasında son sırada Didem Soydan ve Can Bonomo yer alıyor. Çift yüzde 4 oy aldı. Uzun süredir beraber olan ve bu yıl evlilik kararı alan çiftin son sırada yer almasının nedeni rakiplerine göre daha az magazin önünde yer almaları olabilir. Üç gün üç gece düğün yapacakları konuşulan Soydan ve Bonomo çiftinin farklı bir gelinlik ve damatlık giyeceği de gelen haberler arasında ama aldıklara oy oranına bakılırsa pek de yakıştırılmadıkları ortada.

Yılın çifti belli oldu, peki size tüm zamanların en bomba çiftini sorsak? Seçin beğenin değerlendirin Türkiye magazin tarihinin gelmiş geçmiş en bomba çifti sizce hangisi?