Yurdum insanının unutamadığı çift: Demet ve İbrahim

Yurdum insanının unutamadığı çift: Demet ve İbrahim
Yurdum insanının unutamadığı çift: Demet ve İbrahim
Geçtiğimiz hafta yurdum insanının en beğendiği çiftin, Fahriye Evcen ve Burak Özçivit ikisilisi olduğunu ortaya çıkartan anketi yayınlamıştık. Hemen ardından bu sefer de en unutulmaz çiftin hangisi olduğuna yönelik bir anketle bir kez daha yurdum insanının nabzını yokladık, sonuç tartışmasız oldu...
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Ülkemizde pek çok medyatik aşk hikayesi gündeme geldi, pek çok ünlünün sürüncemeli ve fırtınalı ilişkisi yıllarca konuşuldu ancak bazıları var ki hafızalara kazındı. Biz de bu efsane olmuş ilişkiler arasından en unutulmaz onlanı okurlarımıza soralım dedik. Bir çift var ki 16.000'e yakın kişinin katıldığı anketin başından sonuna kadar liderliği kaptırmadı ve tartışmasız bir şekilde lider oldu? Peki onu kimler takip etti? İşte size efsane çiftlerin hikayesi...

1. Demet & İbrahim

16.000'e yakın katılımcının %18'i tereddütsüz Demet ve İbrahim çiftini unutamadığını ortaya koydu. Türkiye'den pek çok çift geldi geçti ama en unutulmazları onlar oldu. Biri podyumların en beğenilen mankenlerinden biri, diğeri Türk basketbolunun en yetenekli oyuncularından biri. Bir döneme damga vuran sporcu-manken ilişkileri arasında yerleri şüphesiz bambaşkaydı. Demet ve İbrahim çiftini unutulmaz yapan şey sadece birliktelikleri değildi...

Ayrılıkları da bir o kadar efsane olmuştu ikilinin. Yıllarca süren ve evliliğe varması beklenen ilişki bir anda bitmişti. 2001'in 5 Temmuz tarihinde evlilik kararı alan ikili, Demet Akalın'ın anlattığına göre İbrahim Kutluay'ın evlilik stresine girmesi sebebiyle arkadaşça ayrılmışlardı. İbrahim Kutluay'ın transfer görüşmeleri ve ailesinden gelen erteleme talepleriyle defalarca ileri tarihe atılan evlilik kararı 2001'de geri dönülmez bir şekilde raha kaldırılmıştı. Ama sonrasında ortalık daha da karışmıştı...

İbrahim Kutluay'ın kısa bir süre sonra Demet Akalın'ın podyumlardan arkadaşı ve adaşı olan Demet Şener'le birlikteliğinin ortaya çıkması yıllarca sürecek tartışmaları beraberinde getirmişti. Ne Demet Akalın'ın öfkesi ne de İbrahim Kutluay'ın soğukkanlılığı unutulmamıştı. İbrahim Kutluay ve Demet Şener ikilisi yaklaşık 11 sene önce evlenip bir yuva kurarken adları sık sık boşanma davalarıyla birlikte anılmıştı.

Podyumlardan müzik piyasasına transfer olan Demet Akalın'ın ise yıllarca İbrahim Kutluay'a şarkılarında sitem dolu sözlerle yüklendiği iddia edilmişti. Türk magazini de uzun yıllar boyunca Demet Akalın'ın kuracağı yuvanın peşinden koşmuş ve sonunda mutluluğa kavuşan Demet Akalın'ın evlenmesi de, çocuk sahibi olması da bir memleket meselesi haline gelmişti.

2. Safiye & Faik

İkinci sırada oyların %14'ünü toplayan bir ikili var. Onlar hem en unutulmaz hem de en sempatik çiftlerden biri. Şimdilerde çok fazla göz önünde olmasalar da, uzun süre onlar olmadan ne bir magazin bülteni ne de bir haftasonu programı düşünülemezdi. Sahnelerin en renkli isimlerinden Safiye Soyman'ın sempatik sevgilisi Faik Öztürk bir anlamda yurdum insanının gönlünde yatan enişte figürüyle bütünleşmiş ve çok sevilmişti.

Yurdum insanının "Faik eniştesi" aslında bir iş adamı olmasına rağmen, gördüğü ilgiye kayıtsız kalamamış ve Safiye Soyman'la birlikte sahnelere çıkmış, programlar yapmış, şarkılar söylemiş, halaylar çekmiş ve bir anda magazin dünyasının önemli figürlerinden biri haline gelmişti.

Safiye & Faik ikilisi verdikleri gülümseten pozlarla kendileriyle barışık ve mutluluğun gerçek örneği olarak hafızalarda yer ettiler. Hiç ayrılmayan ikili hem hayatlarını hem işlerini birleştirerek yollarına devam ediyorlar...

3. Tülin & Caner

Üçüncü sırada ayrılıktan kaynaklı averajla ikinci olamayan Tülin ve Caner ikilisi var. Onlar da %14 oy aldılar. Ama sempatiklik konusunda Safiye ve Faik'in yanına bile yaklaşamadılar. Onlar bir evlilik programında tanıştı, birbirini sevdi ya da biz öyle sandık... Ne kavgaları bitti ne ayrılıkları. Tam olarak kaç defa ayrıldıkları hala hesaplanamamış olmakla birlikte en son kesin olarak ayrıldıkları biliniyor.

Sonradan ünlü olup ilişkileri bu kadar medyatik olan ilk vatandaşlarımız olarak halkın arasından sıyrılmalarıyla ayrı bir yerleri olduğu kesin. Daha önce de gündeme gelen sonradan ünlü ilişkileri görülmüştü ancak böylesi görülmemişti. Çünkü bu ilişkide karşılıklı hakaretler, karşılıklı suçlamalar, kafalarda kırılan bardaklar, gözyaşları, isyanlar... ne ararsanız vardı.

Peki sonra ne oldu? Tülin memleketi Eskişehir'e döndü ve gözlerden kayboldu. Caner uzun süre çeşitli şekillerde gündeme gelmeye devam etti. Hatta müzik dünyasına adım atıp albüm bile çıkarttı. Sonrasında yerel bir kanalda program yaptığı dönemde, kanalın korumları tarafından dövülürken gündeme geldi. Caner bir ara taksicilik yapılırken görüldü ve tekrar konuşulmaya başlandı. Sonrasında köfteci olan Caner, Van depremini önceden bildiği yönünde iddialarıyla tekrar gündeme geldi. Caner bir süre sonra ise Nihat Hatipoğlu'na seyirciler arasından soru soran Caner "Dövme abdest bozar mı?" tartışmasıyla ortalığı karıştırmıştı.

Caner en son, "Bu tarz benim" programının yarışmacılarına yönelik eleştirileriyle tekrar gündeme geldiyse de artık izleyicileri cezbetmediği ortadaydı....

4. Mahsun & Bade

Ve en çok oy alan 4. çift, %13'le Mahsun Kırmızıgül ve Bade İşçil çifti... Aralarındaki yaş farkından ziyade ilişkileri başladığında Mahsun Kırmızıgül'ün kendisi gibi ünlü biri yerine adı hiç duyulmamış biriyle gündeme gelmesi çok konuşulmuştu. Bir anda merak konusu olan Bade İşçil, bu ilişkiyle ilgili; "Mahsun ile ilişkimiz ben 15, o ise 30 yaşındayken başladı. O benim hayatıma giren ilk erkekti. İlişkimiz tam 7 yıl sürdü. Çok yoğundu. ’Biz evli olsak ve hamileyken sancılarım tutsa beni hastaneye kim götürecek?’diye düşündüm ve ayrıldım." açıklamasını yapmıştı.

Bade İşçil, ayrılık sonra medyanın ilgisini kaybetmedi ve önce televizyon programı sonra dizilerle göz önünde olmaya devam etti. Bade İşçil şimdilerde 32 yaşında ve Muhteşem Yüzyıl-Kösem dizisinde kariyerine devam ediyor.

Peki bu dört çiftin dışında kimler vardı unutulmazlar arasında? İşte bu sonuçları ortaya çıkartan anketimiz...