Yurdum kadınının rüyalarındaki erkek: "Kıskanç olabilir ama cimri asla!"

Yurdum kadınının rüyalarındaki erkek: "Kıskanç olabilir ama cimri asla!"
Yurdum kadınının rüyalarındaki erkek: "Kıskanç olabilir ama cimri asla!"
Yurdum kadını son yıllarda üstüne yapışmış olan "Kezban" yaftasından kurtulmak için yoğun bir mücadele içerisinde. Erkeklerin ise tarihin ilk çağlardan beri mücadelesi aynı; "Kadınlar ne ister?". Poltio sizler için elinden geleni ardına koymadı ve bir kadının ne istediğini bulamasa da neyi istemediğini net bir şekilde tespit etti. İşte yurdum kadınının bir erkekte görmek istemediği şeyler...

Poltio’dan erkekler için dev hizmet niteliğinde bir anket sonucuyla karşınızdayız. Ey yurdum erkeği Zaten ne yapıp edip o gül gibi kızı kaçıracaksınız. Bari nedenini öğrenin! Kadınlar hangi hareketten nefret ediyor, neyi itici buluyor. Test edildi, onaylandı. 5 bin kadına “erkekleri en itici yapan davranış nedir diye sorduk. “Futbolunuza, kıskançlığınıza hatta kabalığınıza katlanabiliriz" dediler. Peki neye katlanamıyor o kadınlar? "O kız buraya gelecek" dediğimiz kız neden gitmiştirin gerçek cevabı aslında uzaklarınızda değil, pantolonunuzun arka cebinde olabilir! İşte nispeten katlanılır olandan, evlat olsa sevilmezgillere uzanan erkek iticiliği klasmanları. Önce kıran kırana geçen bir dünya kupasını andıran bu mücadeleyi kağıt üstünde görelim:


Yoklukta çekilir:

Sosyal medya hesapları yüzünden kıskançlık: %4

İşte kadınları hiç tanımadığınızın istatistikli kanıtı. “Facebook’ta seni ekleyen o herif kim”, “bu Mahmut senin her fotoğrafını like ediyor, farkında mısın”, “ne demek bikinili fotoğraf paylaştım!” tadındaki ufak çaplı sinir krizleri kadınlara hiç de itici gelmiyor. Muhtemelen burada karşılıklılık ilkesi devreye giriyor. Kadınlar aynı hassasiyeti bekledikleri için bu konuyu o kadar da takmıyor. Yani darlayın darlayabildiğiniz kadar, biz 5000 kadının yalancısıyız!


Çalışanları azarlamak: %7

Yanındaki kadına hava atmak için sağı solu azarlayan adama sesleniyoruz. Yıllarca ağa-aşiret dizileri izleyen kadınlar bu hareketlerini seksi bulmaya başlamışlar anlaşılan. Siz aynen devam edin. Şık el hareketleri ile ortaya tabak yaptırın, yaşı küçük garsonla “oğlum”, büyük olanla “ustacım” diye konuşun. Sizden haz etmeyen yüzde 7’ye denk gelmediğiniz sürece rahatsınız. Ama dikkat edin, her çalışanın da hava atmak için sizi dövmeyi göze alacağı bir yari, yareni olabilir onun yüzde olasılığı kesinlikle daha fazla! Yüzdesi daha da fazla olan acı gerçek ise azarladığınız çalışanın yemeğinize balgam atıp önünüze koyması ve sizin de onu afiyetle yiyişinizi pis pis gülerek izlemesi... Biz uyarmış olalım...


Evlat olsa sevilmez:


Futbolu fazlaca önemsemek: %10

Biz de gidip körlinge merak dalın, artistik patinaj dünyasında rüzgar gibi esin demiyoruz ama artık Taş Fırın Erkeği Haluk modasının geçtiğini kabullenmeniz lazım. Futbolu ederi kadar sevin.

Övgüyü fazla sevmek: %10

Şu konuda bir anlaşalım. Instagram hesabında (profesyonel fotoğrafçı) değilse sevgilisinden çok takipçisi bulunan, profil resmini kız arkadaşından sık güncelleyen erkek Kıvanç Tatlıtuğ olsa çekilmez. Şüphesiz ki o erkek ayrılık acısını tadacaktır. Ancak Adnan Hoca klasmanında bir erkek için ayrılık bir son değil yeni bir başlangıçtır, çevrenizde sürekli sizi yağlayan birileri varsa zaten sevgiliye de pek ihtiyacınız yok demektir. Biri gelir, biri gider üzülmeyin.

Her şeyden şikayet etmek: %13

Huysuzluk sadece Huysuz Şirin’e ve regl döneminde kadınlara verilmiş bir haktır. Bunun kopyalanması, çoğaltılması, üçünçü kişiler tarafından paylaşılması kesinlikle yasaktır. Bir erkeğin yapabileceği en büyük huysuzluk “sen bilirsin aşkım”ı hafif isteksiz söylemek olabilir. O da hafif. Kadınlar bu konuda Mansur Ark'ı örnek alıyorlar; "Üzdü mü? Gazla gitsin." felsefesi söz konusu.

Ana kuzusu olmak: %13

Şu şıkkı birinci çıkartmayarak tüm streotipleri yıkan, hakkındaki tüm önyargıları kara çalan Türk kadınının alnından öpmek istiyoruz. Annesi tarafından “aşkım” diye hitap edilen hiçbir erkeğin çekicilik sıralamasında ilk 10’u göremeyeceğini hepimiz biliyoruz. Ancak kadınları asıl delirten konu bu değil, onu da bilmenizi isteriz. Anne bir erkek için penaltı atışı gibidir. Golü öyle bir atacaksınız ki, kaleci bile sevinecek. Öylesine zor bir durum yani!


Evlerden ırak:

Kadınlarla erkeklerden daha iyi anlaşmak: %18

En yakın arkadaşı Buse olan adamdan koca olur mu? Pelinsu ile tatile çıkan adamı kim çocuklarının babası yapar? Siz siz olun, kızlarla çokiyi anlaşan erkek olmayın. Arkadaş çemberini kıramayacağınız gibi etrafınızdaki potansiyel sevgili adaylarını da kaçırırsınız, bizden söylemesi. Ha bir de şu var ki bir erkeğin çok fazla kız arkadaşı varsa aralarından biriyle illa aralarında bir şey olur. "Yok olmaz demeyin" ne kendinizi kandırın ne de karşınızdakini...

Cimri olmak: %24

"Bir Kadın 10 Günde Nasıl Kaybedilir?" adlı bir devam filmi çekmek istemiyorsanız işte uzak durmanız gereken hareket. Ha ama bakın, kurtulmaya çalıştığınız bir ilişki varsa buradan yürüyün. Mesela, beraber dolmuşa bindiğinizde kendi paranızı “Buradan bir kişi alır mısınız?” diye uzatın. Bir yere oturduğunuzda tatlı, pasta sipariş etmeye kalkarsa “Sen biraz kilo mu aldın” deyin. O kız 10 günde kaçmazsa da onunla evlenin zaten. Gel gelelim maddi durumunuz kötü olduğu için cimri gibi görünebilirsiniz, o konuda da artık karşınızdaki kadının biraz insan evladı olması gerekir ki halden anlasın, bir çay bir simitle samanlığı seyran etmeyi bilsin. Ancak kendinize motorsiklet alıp, kız arkadaşınızla bir yere gittiğinizde "Alman hesabı yapalım mı?" derseniz zaten o kızın sizi terk etmesi, ömrü centilmenlikle geçmiş nice koç yiğide bir saygı duruşu olacaktır. Bunu da unutmayın.