Yurdum kadınının tercihi: Sakallı olsun çamurdan olsun

Yurdum kadınının tercihi: Sakallı olsun çamurdan olsun
Yurdum kadınının tercihi: Sakallı olsun çamurdan olsun
Sokaklarda her biri bastı mı ses getiren Muhteşem Süleymanlar yürüyor, artık kimse damat traşı ile vakit kaybetmiyor, bebek suratlar yerini dağınık görüntülere bırakıyor, Türkiye'de son yıllarda uzun sakal devrimi yaşanıyor. Muhteşem Yüzyıl rüzgarı çoktan dinse de, hipsterlık yerden yere vurulsa da kimse sakaldan vazgeçmiyor. Peki ama neden? Cevap kadınlarda olabilir mi?

Poltio sizi uyarıyor! Şimdi elinizdeki o tıraş bıçaklarını ve makinalarını sakince yerlerine bırakın ve bu yazıdan gözlerinizi ayırmayın. 11.000 kadın Poltio’yu ziyaret etti, oyunu kullandı ve sakal konusunda safını belli etti… Kışın alınan kilolardan mütevellit çıkan gıdıyı saklayan, dar çeneleri kapatan, durduk yerde adama şairene bir görüntü veren, kahve ve gözlük eklentisi ile entelektüel görüntünün vazgeçilmezi olan sakal erkeğin can dostu.

Peki kadınlar bu konuda ne diyor? Menemene soğan konur mu, balığa limon sıkılır mı, turşunun iyisi limon ile mi olur sirkeyle mi gibi kimsenin üzerinde uzlaşamadığı konulardan sandığımız sakal mevzusunda kadınlar tarafını seçmiş. Infografiğimizle durumu vaziyeti görelim:

 

Net bir şekilde çerçeve belli: Yüzde 64 sakal diyor başka bir şey demiyor. Temiz aile çocuğu görüntüsü sadece yüzde 36’ya çekici geliyor. Tam 11 bin kadının yanıt verdiği bir anketten bahsediyoruz. Hemen sakal uzatmaya başlasınız yeridir yani.

 

 

                 hayırrrrrr!!!!...                       ha gayret, oluyor.                          işte budur!

Yalnız beyler uyaralım, için ucunda hipster olmaya çalışırken IŞİD militanı gibi görünmek de var. O yüzden sakal bırakmaya karar verenler önce vesikalığı üzerinden çenesini keçeli kalemle siyaha boyasın. Yakıştıysa koyverin gitsin sakalları. Baktınız olmuyor siz yüzde 36’ya yürüyün. Her 10 kadından 3’ü de fena oran değil hani… Ama şunu da düşünmek lazım günümüzde sandviçin, poğaçanın bile sakallısı makbul!

 


  ETİKETLER:

  Hipster

  ,

  Aile

  ,

  Kahve

  ,

  Kadın

  ,

  IŞİD

  ,

  Poltio

  http://www.radikal.com.tr/135918413591844

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dış görünüş her çağda değişir ... - user394230

  bir zamanlar insanların uzun saçlı erkeklere bakış açısında düşündüğümüzde sakallar sadece fiziksel beğeniden ibarettir..

  ille de sakal... - user835225

  erkek dediğin kadından farklı olacak arkadaş...sakalı olacak, sert görünecek...

  SAKALSIZ YAŞAM ALANI - user687900

  Sakallı olsun yobaz olsun terörist olsun anlayışıdır o sakallıdan hayır gelmez

  ... - user386926

  "Temiz aile çocuğu" beklentisi açısından ülkenin siyasi tercih yüzdesiyle uyumlu sonuç çıkmış. Zira kalan yüzdede "temizlik" derdi yok.