Yüzü kırışmasın diye 40 yıldır gülmüyor

Yüzü kırışmasın diye 40 yıldır gülmüyor
Yüzü kırışmasın diye 40 yıldır gülmüyor
İngiltere'de Tess Christian adlı kadın, yüzü kırışmasın diye 40 yıldır gülmediğini açıkladı.

RADİKAL – İngiltere ’de yaşayan 50 yaşındaki Tess Christian, yüzünün kırışmasını engellemek amacıyla 40 yıldır gülmediğini açıklayarak şaşırttı. Kızının doğumunda bile gülümsemediğini belirten Christian, “etkileyici ve taze” görünümünü korumak için böyle bir yönteme başvurduğunu söylüyor.

Daily Mail ’de yer alan habere göre, yüz kaslarını kontrol etmeyi öğrenen Christian, “Kırışıklığım yok çünkü yüz kaslarımı kontrol etmeyi öğrendim. Herkes Botox yaptırıp yaptırmadığımı soruyor, yaptırmadım ve bunun, gençliğimden beri gülümsememem veya kahkaha atmamam sayesinde olduğunu biliyorum. Kararlılığım işe yaradı, yüzümde tek bir kırışıklık yok. Evet, genç kalmak istiyorum. Benim stratejim Botox’tan daha doğal ve herhangi bir pahalı güzellik kreminden etkili” sözleriyle kararının gerekçesini anlattı. 

KATOLİK OKULUNDA BAŞLADI

Gülmeme kararını, ilk olarak kırışıklıkları oluşmasın diye almadığını belirten Christian, gittiği Katolik okulundaki rahibelerin çocukların gülmesinden hoşlanmadığı için gülmemeye başladığını, seneler içinde kırışıklığının oluşmaması nedeniyle yöntemine devam ettiğini söyledi. Gülmenin kendisine yakışmadığını düşünen Christian, “Gülümsediğimde akli dengesi yerinde değilmiş gibi gözüküyordum. İlham için, Marlene Dietrich gibi Hollywood ikonlarına baktım, o hiç gülmüyordu ve beğeniyordum” dedi.Daha önce aralarında Kim Kardashian’ın da bulunduğu ünlülerden de gülmeyi “kırışıklığa neden olduğu için” azaltmaya çalıştığını söyleyenler olmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/128495212849524

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık olmuş - user843690

  Boşa geçen bir ömür.... Ne yazık ki sarkmalara engel olamamış. Benim esas takıldığım Katolik okullarındaki rahibelerin çocukların gümsemesinden hoşlanmaması kısmı. Bir insan bir çocuğun gülümsemesinden nasıl hoşlanmaz ya.... Amma katı kalplilermiş

  Türk kadının sırrı - user866021

  Yaşı ilerledikçe güzelleşen Türk kadının sırrı bu haber ile aydınlandı!

  gülmesen ne olcak. - user990106

  gülsen ne olcak ,gülmesen ne olcak.zamana karşı kimse gelemez.göz kenarları kırışmasa bile yanakları sarkmış.bunuda avuda kalkarak dolaşıp önleyecek herhalde.:)

  sen nasıl insansın - user485621

  Gülmek ,ağlamak ,kızmak,bağırıp çağırmak insani duygulardır,hele gülmek gibi insana yararlı olduğu tıp tarafından ispatlanmış ve olmazsa olmaz bir refleksi yaşamadıysan seni insan saymıyorum,yaptığının sana tek faydası mezara kırışmadan konulmaktır,GÜLE GÜLE GİT MEZARA..