Ardeşen Gençlik, İsveç'e gitti

Ardeşen Gençlik, İsveç'e gitti
Ardeşen Gençlik, İsveç'e gitti
- Hentbol Kadınlar Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nde Türkiye'yi temsil eden takımlardan Rize ekibi, Skuru IK ile yapacağı 2. tur ilk maçında rövanş için avantajlı skor arayacak

RİZE (AA) - Hentbol Kadınlar Avrupa Kupa Galipleri Kupası 2. turunda Skuru IK takımı ile eşleşen Ardeşen Gençlik, rakibiyle 18 Ekim pazar günü oynayacağı turun ilk maçı için İsveç'e gitti.

Rize ekibinin antrenörü Hikmet Vurgun, İsveç'e hareket öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Amacımız, evimize avantajlı dönmek" dedi.

Yarın maçın oynanacağı salonda son antrenmanı yaptıktan sonra, karşılaşmayı beklemeye başlayacaklarını ifade eden Vurgun, "Avrupa'da hedefimiz final ama bunun kolay olmadığını biliyoruz. Geçtiğimiz yıllardaki tecrübemizle işin zorluk derecesini biliyoruz. Rakibimiz de oldukça güçlü. Tecrübe ile oyun planımızı birleştirip istediğimizi almaya çalışacağız. Maça, ilk maçta avantaj sağlama bilinciyle çıkacağız. Amacımız kazanıp, evimize avantajlı dönmek" diye konuştu.

Vurgun, Rize'deki rövanş maçının 24 Ekim Cumartesi günü oynanacağını anımsatarak, "Çok iyi bir seyirci topluluğuna sahibiz. Takımlarını her maç sahiplenen yaklaşık 2, 3 bin taraftarımız var. Bu sayının Avrupa heyecanında 4 binlere ulaşacağını hesaplıyoruz. Sahamızda seyircimizin de desteği ile tur atlayıp yeni rakibimizi düşünmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Oyun

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  Tur

  ,

  Final

  ,

  kupa

  ,

  maç

  ,

  rövanş

  ,

  Hentbol