Ardeşen Gençlik, rövanştan umutlu

Ardeşen Gençlik, rövanştan umutlu
Ardeşen Gençlik, rövanştan umutlu
- Hentbol Kadınlar Avrupa Kupa Galipleri Kupası 2. tur ilk maçında İsveç'in Skuru IK takımına deplasmanda 30-25 yenilen Rize ekibi, 24 Ekim Cumartesi günü evinde oynayacağı rövanş maçında turu geçmek istiyor - Ardeşen Gençlik Basın Sözcüsü Zenginal: "Seyirci desteğiyle 5 gollük dezavantajı, avantaja çevirecek güce sahibiz. Takımımıza tur zaferi yaşatacağımıza inancımız tam"

RİZE (AA) - Hentbol Kadınlar Avrupa  Kupa Galipleri Kupası 2. tur ilk maçında, deplasmanda  İsveç 'in Skuru IK takımına 30-25 mağlup olan Ardeşen Gençlik'in basın sözcüsü Ömer Faruk Zenginal, seyirci desteğiyle 5 gollük dezavantajı, avantaja çevirecek güce sahip olduklarını söyledi.

Zenginal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, maçın ilk yarısında takım olarak beklentilerin çok altında kaldıklarını ve devreye 8 sayı geride girdiklerini belirtti.

İkinci yarıda oyuna ortak olmak için çok çabaladıklarını ifade eden Ömer Faruk Zenginal, "8 sayılık farktan geri gelmek çok zordu. Özellikle deplasmanda oynamak işimizi daha da zorlaştırdı. Kolay olmayacağını biliyorduk ama kendi hatalarımızla turu zora soktuk" dedi.

Zenginal, Ardeşen'de oynanacakları maçın zorluk derecesinin bir kat daha arttığını vurgulayarak, "Çok önemli bir taraftar topluluğuna sahibiz. Çok zorlu mücadelelerin altından seyircimizin gücüyle kalkmayı başardık. Bu maçta da bizim en büyük gücümüz olacaklarına inanıyorum. Seyirci desteğiyle 5 gollük dezavantajı, avantaja çevirecek güce sahibiz. Rakip takım üzerinde maç boyunca baskı oluşturup, takımımıza tur zaferi yaşatacağımıza inancımız tam" ifadelerini kullandı.

İki takım arasındaki rövanş maçı, 24 Ekim Cumartesi günü saat 19.00'da Rize'de oynanacak.


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Avrupa

  ,

  Tur

  ,

  taraftar

  ,

  kupa

  ,

  maç

  ,

  rövanş

  ,

  Hentbol