Kuaförler "milli takım" için yarışacak

Kuaförler "milli takım" için yarışacak
Kuaförler "milli takım" için yarışacak
- Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonunca milli takımda yer alacak kuaförlerin belirlenmesi için düzenlenen Türkiye Kuaförünü Seçiyor Yarışması'nın, Karadeniz etabı Rize'de yapılacak

RİZE (AA) -  Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonunca milli takımda yer alacak kuaförlerin belirlenmesi için düzenlenen Türkiye Kuaförünü Seçiyor Yarışması'nın, Karadeniz etabı Rize'de yapılacak.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mustafa Gündoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde berber, kuaför ve güzellik uzmanlarının katılımıyla yarışmayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yarışmanın amacının, ilk kez bir milli takım oluşturma olduğunu ifade eden Gündoğan, "Yarışma 11 bölgede yapılacak. Bu 11 bölgeden biri Rize. Trabzon, Erzurum, Kars, Ardahan, Giresun ve Ordu gibi çevre illerimizden katılan yarışmacılarla 16 Haziran'da seçmelerimizi yapacağız" dedi.

Çeşitli dallarda yapılacak yarışmalarda her dalda 3 finalist seçileceğini anlatan Gündoğan, "Toplamda 7 dalda 21 finalist yarışmacı bölgemizi İstanbul 'da yapılacak büyük finalde temsil etme şansına erişecek. Amacımız ülkemizi içeride ve yurt dışında temsil edecek iyi sanatkarları belirlemektir. Ayrıca bu seçmelere Rizeli meslektaşlarımızın özellikle bu yarışmalara katılmalarını rica ediyoruz. Bölgemizde önemli meslektaşlarımız var. Özellikle tesettür üzerine çok farklı ve yaratıcı çalışmaları olan kuaför arkadaşlarımızın yarışmalarda derecelere gireceğine inanıyorum" diye konuştu.

Gündoğan, yarışmaların kuaförlük, berberlik ve kişisel bakım mesleklerine katkı sağlayacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.