Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul:

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul:
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul:
- "Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz"

RİZE (AA) - Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, "Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye  hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen "Memur-Sen Türkiye Buluşması Toplantısı"na katılan Tonbul, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Bizler Memur-Sen ailesi olarak ülkenin bu zor günleri kolay aşabilmesi ve geleceğe geçmişinden daha aydınlık bakabilmesi için gerekli sorumluluğu ve görevli tüm yurttaşlarımızla beraber üstlendik" diye konuştu.

Tonbul, 12 Eylül darbesiyle beş bin insanın hiç uğruna toprağa verdiğini anlatarak, "(Sen sağcısın, sen solcusun) diye bu ülkenin gencecik evlatları hayatlarını kaybetti. Bunu bize birileri yaptırdı. İşte o zaman da bizi uyandıracak, bizi yönlendirecek bir sivil toplum kuruluşumuz yoktu. Ama onların baroları, odaları ve borsaları vardı ama bizim yoktu. Ama artık Memur-Sen var. Onların topu, tüfeği ve tankı varsa bizimde imanımız var. Bizi birbirimize düşürmek ve Suriye gibi, Irak gibi olmamızı isteyenlere izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ülkeyi geçmişte yaşadığı karanlık günlere götürmek isteyenlere bu milletin artık izin vermeyeceğini vurgulayan Tonbul, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Memur-Sen ailesi olarak da biz buna asla izin vermeyeceğiz. İstikrar için, geleceğe aydınlıkla bakabilmek için bugün çalıştığımızdan daha çok çalışarak ülkemizi hak ettiği günlere, refaha kavuşturmak için gereken çabayı göstereceğiz. Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz." 

Tonbul, Memur-Sen'in şu an 850 binden fazla üyesi olduğunu ve hedeflerinin bir milyon üye olduğunu dile getirdi.

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise Memur-Sen'in özel üyelerinin haklarını ve menfaatlerini savunmak ve ülkenin derdine derman olabilmek için kurulan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını anlattı.

Cankesen, "Memur-Sen büyük ve yeni Türkiye'nin sözcüsü, kamu görevlilerinin ve mazlumların savunucusudur. Bunun için hükumetimizle imzalamış olduğumuz ve iki yıl geçerlik olacak toplu sözleşme ile 123 kazanım elde ettik. Çalışanlarımızı mutlu eden bir sözleşme imzalamış olduk" şeklinde konuştu.

Toplantıya, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü İdris Altuntaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut ile sendika üyeleri katıldı.