(Okundu) Camiler ve Din Görevlileri Haftası

(Okundu) Camiler ve Din Görevlileri Haftası
(Okundu) Camiler ve Din Görevlileri Haftası
RİZE (AA) - Pazar'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Diyanet-Sen Pazar İlçe Temsilciliği tarafından program düzenlendi.Öğretmenevi'nde...

RİZE (AA) - Pazar'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Diyanet-Sen Pazar İlçe Temsilciliği tarafından program düzenlendi.

Öğretmenevi'nde düzenlenen programa, AK Parti  Rize Milletvekili Hasan Karal, Kaymakam Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İl Müftüsü İsmail Yalçın, İlçe Müftüsü İsmail Çepni, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, cami imam hatipleri ve vatandaşlar katıldı.

Aslan, burada yaptığı konuşmada, din görevlilerinin toplumun vicdanına ve irfanına hitap etmesi gerektiğini belirtti.

Toplumun vicdanına hitap eden görevlilerin önder olabileceğini ifade eden Aslan, "İbadethanelerimiz olan camilerimiz hayatın merkezinde yer alıyor. Din görevlilerimizin bir toplum lideri olarak adil tavırlarıyla birleştiren olmasının elzem olduğu kanısındayım.  Bizim milletimiz din görevlisine de öğretmenlerimizi de hoca diyor. Hoca öğretendir, yol gösterendir. Birbirini tamamlayandır. Biri zihinleri biri vicdanları aydınlatacaktır" dedi.