Balonlar meme kanserine farkındalık için havalandı

Balonlar meme kanserine farkındalık için havalandı
Balonlar meme kanserine farkındalık için havalandı
Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Etkinlikleri kapsamında bugün Kapadokya'daki tüm balonlar, "Hastalarla El Ele, Kanser Sana Güle Güle" sloganıyla havalandı.

Kapadokya’daki “Hastalarla El Ele, Kanser Sana Güle Güle” etkinliği için 150 balon, “ Bugün 1 saat, Yarın 1 Hayat ” ve “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” gibi çeşitli sloganların yer aldığı afişlerle gökyüzüne havalandı. Etkinliğe Sağlık Bakanlığı yetkilileri, çeşitli dernek temsilcileri, Aydın , Nevşehir ve Muş valilerinin eşleri ile meme kanserini yenen ve tedavisi süren hastalar katıldı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanı Murat Gültekin, ekim ayının tüm dünyada meme kanseri farkındalık ayı olduğunu ve çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

 

Günde kaç kişi göğüslerinize bakıyor?

KANSERİ DE AŞARIZ UÇARIZ DA... 

Meme kanseri tedavisi gören hastalardan Sevil Özsoy, yaklaşık 9 aydır süren tedavisinin yeni bittiğini belirterek, “ Burada insanları gördükçe hakikaten bunu başaran insanları gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Kafamızdaki soru işaretleri bu sayede gidiyor. Bugün Kapadokya'da balonla gökyüzüne çıkıyoruz. Hepimiz pembe giyindik ve uçan melekler olduk. Kanseri de aşarız. uçarız da... Çünkü ben değil memem kanser” diye konuştu.
Meme kanserini yenen 38 yaşındaki B.Ö. böyle bir günde aynı ortak geçmişi paylaşan insanlarla bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Güneş, bir gözde bir gökte bir de göllerde güzel. Günümüz ve gönlümüz güneşli geçsin” dedi. (NEVŞEHİR/AA)