Dijital gülüş tasarımını biliyor musunuz?

Dijital gülüş tasarımını biliyor musunuz?
Dijital gülüş tasarımını biliyor musunuz?
Diş Hekimi Dr. Ayhan Sarı dijital gülüş tasarımının sırlarını anlattı...

İki insan arasında kurulabilecek en pozitif ilişkiyi güzel bir gülümseme sağlar.  "Bir yüzün güzelliği tebessümde yatar. Eğer gülümseme yüzün çekiciliğini artırıyorsa, o güzel bir yüzdür. Eğer değişiklik yapmıyorsa, o yüz sıradandır. Eğer tebessüm güzelliği bozuyorsa, o yüz çirkindir" demiş, Tolstoy. Güzel dişler sağlığın, mutluluğun, güzelliğin olduğu kadar iyiliğin de simgesi durumundadır.

Güzel bir gülümsemenin en önemli öğesi güzel dişlere sahip olmaktır. Güzel dişlerin en önemli öğeleri ise dişlerin her açıdan yüze uyum sağlamasıdır. Dijital gülüş tasarımından önce diş problemi yaşayan hastaların önce ağız ölçüleri alınır, bu ölçülere göre geçici protezler hazırlanır ve bu geçici protezler denendikten kalıcıları yapılıp hastaya uygulandıktan sonra işlem tamamlanırdı. 

Dijital gülüş tasarımı, kişiye en estetik gülüş fonksiyonunu kazandırmak için ileri teknolojinin sunduğu bir yazılım programıdır. Bu teknoloji sayesinden hem fonksiyonel hem de estetik açından en mükemmel sonuca ulaşılır.

Dijital gülüş tasarımı en mükemmel gülüşe ulaşmayı hedefler.

Estetik diş hekimliğinin ilgilendiği başlıca alan, en mükemmel gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımı, kişinin güldüğü anda meydana gelen ifadesinde eğer bir takım aksaklıklar varsa, bunların estetik kurallar çerçevesinde düzeltilmesini kapsar.

Bunun için önce hastanın ağız fotoğrafı çekilir. Daha sonra hastanın görüntüleri videoya çekilir. Ölçüleri alınır. Dijital gülüş tasarımı programının sunduğu teknolojik imkanlarla hastanın diş tasarımı önce dijital ortamda tasarlanır. Hastanın video kayıtlarındaki görüntüsünden faydalanarak tasarlanan dişlerin hem hastanın mimikleriyle hem de her açından yüzüyle uyumlu olması sağlanır.

En ideal tasarıma ulaşılınca fotoğraflar hastayla birlikte değerlendirilir. Dijital gülüş tasarımı teknolojisinin sunduğu imkanlarla hasta daha işlemin en başından her açıdan nasıl bir dişe sahip olacağını görebilir, beklentileri doğrultusunda değişiklikler yaptırabilir ve böylece tam istediği gibi bir dişe sahip olabilir.

Diş hekimi ve hasta tasarımda hem fikir olunca geçici protezler hazırlanır, hastaya denettirilir, varsa son düzenlemeleri yapıldıktan sonra kalıcı hale getirilerek mükemmel bir gülüşe sahip olması sağlanmış olur. Teknolojinin sunduğu bu  imkanla siz de diş hekiminizle birlikte dişlerinizi istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz.


  ETİKETLER:

  teknoloji

  ,

  Dijital

  ,

  dizayn

  ,

  yazılım