Doktoru saçından tutup yerde sürüklediler

Doktoru saçından tutup yerde sürüklediler
Doktoru saçından tutup yerde sürüklediler
Hatay Kırıkhan Devlet Hastanesi'nde görevli kadın doktorun, polikliniğinde hasta yakının saldırısına uğradığı öne sürüldü.

RADİKAL - Kadın doğum uzmanı Opr. Dr. Ebru Güler, polikliniğine muayeneye gelen hamile E.Ü'yü, Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Hastaneye gelen E.Ü'nün eşi C.Ü, doktorla tartışmaya başladı. Saçından tuttuğu Güler'i yerde sürüklediği iddia edilen C.Ü, hastanenin özel güvenlik görevlilerince yakalanıp, polise teslim edildi.

Dr. Güler, poliklinikte gazetecilere, yeni doğum yaptığı için akşam nöbet tutamadığını belirterek, "Hastaya, gece hastanede olmayacağımı söyleyip, doğum riskine karşı sevkini uygun gördüm. Bir süre sonra hastanın eşi buraya geldi ve bana hakaret etti. Arkamı döndüğümde boynumu tutup saçımdan çekti. O sırada kendimden geçmişim" dedi.

Bu arada, Kırıkhan Devlet Hastanesi yöneticileri ile doktor ve sağlık çalışanları, hastane önünde saldırıyı protesto etti. Başhekim yardımcısı Dr. Ceren Açıkalın, sağlık camiasında hizmet veren çalışanlar olarak Güler'e yapılan saldırıyı esefle kınadıklarını söyledi. (aa)