Dünyanın önde gelen beyin cerrahları Antalya'da buluşacak

Dünyanın önde gelen beyin cerrahları Antalya'da buluşacak
Dünyanın önde gelen beyin cerrahları Antalya'da buluşacak
Türk Nöroşirürji Derneği 29. Bilimsel Kongresi, "geçmişten geleceğe, güçlenerek" teması ile 17-21 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirecek

Türk Nöroşirürji Derneği (TNDer) tarafından Nisan ayında 29.’su gerçekleştirilecek olan bilimsel kongre, her yıl olduğu gibi bu yılda Nöroşirürji alanında dünyanın önemli isimlerini bir araya getirecek.

Türk Nöroşirürji Derneği, 29. Bilimsel Kongresi,  ‘11. Nöroşirürji Hemşireliği Kongresi’ ve ‘11. Nöroşirürji Asistanlığı Oturumu’na da kongre kapsamında ev sahipliği yapacak. Ayrıca dünyanın birçok ülkesinden uzman hekim ve öğrencilerin katılacağı, 4. IBNC ‘International Basic Neurosurgery Course – Uluslar arası Temel Nöroşirürji kursu ‘Nörovasküler Cerrahi’ temasıyla yine kongre kapsamında 14 – 17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

Ulusal ve uluslararası alanda yoğun bir katılım ile gerçekleştirilecek kongre çalışmaları aynı zamanda “UEMS – Avrupa Tıp Uzmanları Birliği” tarafından, Avrupa ülkelerinde geçerli olacak CME kredilendirmesine dahil olması açısından da katılımcılar için büyük önem taşıyor.

Antalya Kaya Palazzo Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve beş gün sürecek kongre boyunca Nöroşirürji alanındaki son gelişmelerin yanı sıra; CNS (Congress Of Neurologial Surgeons) desteği ve katılımcıları ile ortak oturumlar, isimlendirilmiş konferanslar, paneller, olgu tartışmaları, video sunumları ve ‘uzmanına danış’ oturumları da gerçekleştirilecek.  

TNDer hakkında: 1985 yılında kurulan Türk Nöroşirürji Derneği, 1367 üyesi ile ülkemizin en önemli bilimsel ve mesleki sivil toplum örgütlerindendir. TNDer,  nöroşirürji eğitimi ve nöroşirürji uzman yetiştirilmesi dışında,  Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler ile işbirliği halinde toplum sağlığını esas alarak, beyin, sinir ve omurilik cerrahisi hizmetlerinin modern çağın gerektirdiği düzeye getirmek için önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir.