Kayseri'de yine kuş gribi iddiası

Kayseri'de yine kuş gribi iddiası
Kayseri'de yine kuş gribi iddiası
Kayseri bazı tavuk üretim çiftliklerinde 'Kuş Gribi' şüphesiyle yaklaşık 80 bin tavuk itlaf edildi. Pozitif gelen sonuçlardan sonra itlaf kararı alındığı ve bu sayının artabileceği ifade ediliyor.

RADİKAL - Kayseri'nin Talas ilçesine bağlı Endürlük Mahallesi'ndeki tavuk üretim çiftliğinden alınan numunelerin pozitif gelmesi üzerine kuş gribi nedeniyle çiftliklerdeki tavuklar itlaf edildi. Yaklaşık 80 bin civarında tavuğun kuş gribi nedeniyle itlaf edilmesinin ardından, tavuklar makineleri aracılığıyla toprak altına konuldu.

Daha önce kuş gribi iddialarının gündeme gelmesinin ardından yazılı açıklama yaparak iddiaları yalanlayan İl Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, bu bilgileri yenileyerek iddia ve şüphelerin araştırıldığını dile getirdi.

Kayseri'de kuş gribi iddialarını gündeme getiren Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, kentteki tavuk çiftliklerinde durumun ciddi olduğunu, geçen hafta da Kocasinan ilçesine bağlı bir mahalledeki tavuk çiftliklerinde başlayan daha sonra yakındaki mahallelerde bulunan çiftliklere sıçrayan kuş gribi virüsüne rastlandığını dile getirdi.
CİHAN


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  İddia

  ,

  gıda

  ,

  ,

  kuş

  ,

  açıklama