3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
SAKARYA (AA) - Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Sapanca Engelliler Derneği Başkanı Cemil Ertuğ'u...

SAKARYA (AA) - Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Sapanca Engelliler Derneği Başkanı Cemil Ertuğ'u ziyaret etti.

Yılmazer, yaptığı konuşmada, ilçede yaşayan engelli vatandaşları belirli aralıklara ziyaret ettiklerini belirtti.

Belediye olarak sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yürüttüklerini anlatan Yılmazer, "Engelli vatandaşlar her şeyin en iyisine layık. Bizler engelli vatandaşlarımıza layık olmaya çalışıyoruz.  Engellilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz ve çalışmalarımızı dernek başkanımızla yürütüyoruz" diye konuştu.

Engelliler Derneği Başkanı Ertuğ da Sapanca Belediyesi'nin her zaman yanlarında olduğunu vurgulayarak Belediye Başkanı Yılmazer'e teşekkür etti.

- Kaynarca 

Kaynarca Engelliler Derneği Başkanı Fatma Gömenç ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu günün engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak bakımından önemli olduğunu belirtti. 

İlçede yaşayan engellilerin bir çok sorunla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Gömenç, "Kaynarca'da cadde ve sokaklar başta olmak üzere okullar ve  kamu kurumlarının engellilerin kolay yaşamalarına uygun hale getirilmelidir. Hepimizin bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır" ifadesini kullandı.