3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
-Ferizli ilçesinde etkinlik düzenlendi

SAKARYA (AA) - Ferizli Engelliler Birlik ve Beraberlik Derneği tarafından  Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Bir kafede düzenlenen programda konuşan Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, her zaman engelli vatandaşlar ve aileleri için devletin tüm imkanlarını kullandıklarını söyledi.

"2015 yılı içinde engelli kardeşlerimize ve aileleri için güzel projeler hazırlıyoruz" diyen Erdoğan, derneğin çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise her insanın bir engelli adayı olduğunu vurgulayarak, "Çevremizdeki engelli vatandaşlara ve ailelerine her zaman yardımcı olmalıyız" dedi.

Ferizli Engelliler Birlik Beraberlik Derneği Başkanı Ahmet Uçkesen de dernek üyeliğine bakılmaksızın tüm engellileri ziyaret ettiklerini kaydetti.

Ailelerle sürekli irtibat kurduklarını bildiren Uçkesen, "Engelli vatandaşlarımızı yakından takip ediyoruz . Kaymakamlığımıza, belediyemize ve diğer kurumlarımıza bizlere her zaman yardımcı oldukları içinde teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından engelliler müzik eşliğinde dolasıya eğlendi. 

Etkinliğe, İlçe Garnizon Komutanı Cafer Güneş, İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal,  siyasi parti  ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.