AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması

AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması
AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması
- Oylamaya katılan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 4 fotoğraf beğendi

SAKARYA (AA) - Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Bir otelde düzenlenen Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi seminerine katılan Coş, programın ardından oylamaya sunulan, AA foto muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen fotoğraflarını inceledi.

Coş, fotoğrafların dünyanın çeşitli bölgelerinde meydana gelen önemli hadiseleri, dünyaya aktarmak için başarılı bir şekilde çekildiğini belirterek, şunları söyledi:

"AA'nın çalışanlarını kutluyorum. Tabi ki bu fotoğrafları çekmek kolay değil. Normal zamanlarda da kolay değil ama bu fotoğrafların çoğu olayın sıcaklığı, koşturma, heyecan ve tehlike içerisinde çekilen fotoğraflar. Bu yönden daha anlamlı hale geliyor ve çekilen fotoğrafların önemi daha da artıyor."

Bütün fotoğrafların birbirinden değerli olduğunu ifade eden Coş, haber kategorisinde Emin Mengüarslan'ın "Yaşlı Kadın ve Polis", Cem Sürmeneli'nin "Zonguldak'ta sel", yaşam kategorisinde ise Fırat Yurdakul'un " Ankara 'da şimşekli gece" ile Özkan Bilgin'in "Altın Sarısı Yolculuk" adlı fotoğrafını beğendi.