Acarlar Longozu, turizme kazandırılacak

- Kaynarca Kaymakamı Şahin: - "Sakarya ve ülkemizin önemli değeri Acarlar Longozu'nu turizme kazandırmak için gerekli desteği vereceğiz"

SAKARYA (AA) - Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, Acarlar Longozu'nu turizme kazandırmak için gerekli desteği vereceklerini söyledi. 

Longozu gezen Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzde 65'i ilçe sınırlarında bulunan longoza hayran kaldığını belirterek, "Longozun güzelliğinden çok etkilendim. Sakarya ve ülkemizin önemli değeri Acarlar Longozu'nu turizme kazandırmak için gerekli desteği vereceğiz" diye konuştu. 

Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel de longozun Türkiye 'nin tek parça halindeki en büyük subasar ormanı olduğuna dikkati çekerek, "Longozumuzu dünyaya tanıtmak için projelerimiz var. İnsanlarımız kayıkla gezmek için İtalya 'da bulunan Venedik'e gidiyor. Oralara kadar gitmelerine gerek yok, longozumuza gelsinler. Aynı keyfi burada yaşayacaklarına eminim. İnşallah longozumuzu dünyaya tanıtacağız, böylelikle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacaktır" şeklinde konuştu.

 


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  sakarya