Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri
SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesince Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında etkinlik düzenliyor.Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı,...

SAKARYA (AA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesince Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında etkinlik düzenliyor.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik diş taraması yapılacağını belirtti.

Sağlıklı bireylerden oluşan toplumların geleceğe güvenle bakabileceğini anlatan Sarı, bu kapsamda 10-24 Kasım tarihlerinde öğrencileri diş fırçalamanın önemi hakkında ayrıntılı bilgilendireceklerini ifade etti.

Sarı, büyükşehir tıp merkezinde gerçekleştirilecek etkinliklerle ağız ve diş sağlığı konusunda bilinç oluşturmayı hedeflediklerini belirterek şunları kaydetti:

"Ağız ve diş sağlığı konusunda her yıl diş taraması uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Minik öğrencilerimizi bu konuda bilinç aşılamak amacındayız. Küçük yaşlarda verilen eğitimlerin alışkanlık haline gelmesi daha kolay oluyor. Bu yüzden ilköğretim ve anaokulu öğrencilerimize muayeneler yapıyoruz. Bu yılki etkinliklerimiz kapsamında yaklaşık bin öğrenciye diş taraması yapacağız."