Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
- "İnşallah gelecek sene çok daha iyi günler göreceğiz ve Sakaryaspor'un birinci lige futbolcu yetiştirdiği o eski günlere geri döneceğiz"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam,  Spor Toto 3. Lig 3. Grup play-off finalinde Sakaryaspor'un Ankara Demirspor'a yenilmesine ilişkin, "İnşallah gelecek sene çok daha iyi günler göreceğiz ve Sakaryaspor'un birinci lige futbolcu yetiştirdiği o eski günlere geri döneceğiz" dedi. 

İslam, Sapanca ilçesinde bir tesiste düzenlenen Sakarya Amatör Futbolcular Derneği (SAFD) ödül töreninde, çocukluğundan beri spor yaptığını ama hiç futbol oynamadığını söyledi. 

"Hatta itiraf etmek gerekirse futbol izlemedim" diyen İslam, "Ama Sakaryasporluyum. Sakaryaspor, aslında benim eşimin ve oğlumun takımı. Sakarya'da milletvekili olunca ve takımın durumuyla daha yakından ilgilenmek gerektiğini fark edince ben de ister istemez futbol fanatiğine dönüştüm" ifadesini kullandı. 

İslam, insanın futbolu çok çabuk alışabildiğini, öğrenebildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Ofsaytın ne olduğunu, penaltıyı, 'top yuvarlaktır' demeyi öğrendim ama şunu çok iyi öğrendim; Sakaryasporlu olmak için futbol bilmek gerekmiyor, Sakarya'yı sevmek yeterli. Onun için ben fanatik Sakaryasporluyum. Takımın yine eski güzel günlerine kavuşabilmesi için elimden geleni yaptığımı biliyorsunuz. Ben eminim, kulüp yöneticileri ve futbolcularımız da ellerinden geleni yaptılar ama olsun top yuvarlaktır, önümüzdeki sezon inşallah. Biz yine elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Belki bu sene basketbolda şampiyon olarak bir teselli bulabiliriz. Basketbol takımımıza başarılar diliyoruz.

Sakaryasporumuzu çok seviyoruz. Bütün şehir olarak, başta ben, Sakaryasporumuz'un arkasındayız. İnşallah gelecek sene çok daha iyi günler göreceğiz ve Sakaryaspor'un birinci lige futbolcu yetiştirdiği o eski günlere geri döneceğiz inşallah."

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek de "şehrin ablası" Ayşenur İslam'ın her zaman hem Sakaryaspor hem de tüm sporcuların arkasında olduğunu belirterek, "Allah ondan razı olsun, onu başımızdan eksik etmesin. Tüm ödül alanları tebrik ediyorum" diye konuştu. 

Teknik Direktör Bülent Uygun ve eski hakem, spor yorumcusu Bünyamin Gezer'in de ödül aldığı gecede, İslam ve Atabek'e hediye takdim edildi.