Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da
- Bakan İslam: - "Artık despot bir devlet yok, halkın hizmetinde olan devlet var. 'Sen böyle giyineceksin, yaşayacaksın, davranacaksın, konuşacaksın, oraya giremezsin, buradan çıkamazsın' diyen bir devlet yok, 'değerli vatandaşım, sana nasıl hizmet edebilirim' diye soran ve bunun için çalışan, çabalayan devlet var"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, artık devletin despot olmadığını, halka hizmet ettiğini belirterek, "Sen böyle giyineceksin, yaşayacaksın, davranacaksın, konuşacaksın, oraya giremezsin, buradan çıkamazsın' diyen bir devlet yok, 'değerli vatandaşım, sana nasıl hizmet edebilirim' diye soran ve bunun için çalışan, çabalayan devlet var" dedi. 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulunun açılış töreninde konuşan İslam, 15 yıl önce hayal bile edilemeyen şeylerin tıkır tıkır kendiliğinden gerçekleştiğini söyledi. 

"Artık despot bir devlet yok, halkın hizmetinde olan devlet var" diyen İslam, "Sen böyle giyineceksin, yaşayacaksın, davranacaksın, konuşacaksın, oraya giremezsin, buradan çıkamazsın' diyen bir devlet yok, 'değerli vatandaşım, sana nasıl hizmet edebilirim' diye soran ve bunun için çalışan, çabalayan devlet var" şeklinde konuştu. 

İslam, tek amaçlarının şehri kalkındırmak ve  Türkiye 'yi dünyanın parlayan yıldızlarından biri haline getirmek olduğunu anlattı. 

"Türkiye'nin petrolü, doğalgazı yok ama enerjiye son derece ihtiyacı var" ifadesini kullanan İslam, "Ekonomik kalkınmasını hızla yükselten bir ülke . Türkiye'nin bütün bu servetleri yok ama bunlardan çok daha değerli serveti, sermayesi var. Nedir o? Beşeri, insan kaynağımız" değerlendirmesinde bulundu. 

İslam, beşeri kaynağın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor. İnsan kaynağını iyi eğitmemiz, donanımlı hale getirmemiz ve onun ülke hizmetinde yeterli seviyede faydalı olmasını sağlamamız gerekiyor. Bunun için de milli eğitim sisteminden başlayıp üniversite sistemiyle devam ederek, kendimizi çağdaş seviyelere getirmemiz gerekiyor. Bunun için son derece gayretle ve dikkatle çalışıyoruz. Ekonomik gelişmelerimizin, sağlık, ulaşım, sosyal hizmet ve yardımlardaki gelişmelerimizin yanı sıra eğitimde de dünyaya parmak ısırtacak pek çok gelişmeyi ardı ardına yapıyoruz hamdolsun."

Katkılarından dolayı kentte faaliyet gösteren firma yetkililerine plaket veren İslam, açılışın ardından okulu gezerek yetkililerden bilgi aldı.