Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Sakarya'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Sakarya'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Sakarya'da
- Bakan İslam: - "(Muhalefet partilerinin seçim çalışmaları) Hepsi birleşmişler, yanlarına cümle illegal örgütleri de almışlar, AK Parti'ye karşı savaşıyorlar. HDP için savaşıyorlar. Bunlara oy verilir mi?"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, muhalefet partilerinin seçim çalışmalarını eleştirerek, "Hepsi birleşmişler, yanlarına cümle illegal örgütleri de almışlar, AK Parti'ye karşı savaşıyorlar. HDP için savaşıyorlar. Bunlara oy verilir mi?" dedi.

AK Parti tarafından Karasu ilçesindeki Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen mitingde konuşan İslam, bugüne kadar yapamayacakları hiçbir şey için söz vermediklerini söyledi.

Bakan İslam, söz verdikleri her şeyi de yaptıklarını belirterek, "Şimdi size şunu söylüyoruz; 'Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır', o kadar" ifadelerini kullandı. 

CHP , MHP , HDP, Paralel Devlet Yapılanması, DHKP-C ve PKK'nın bir araya gelerek halka çeşitli vaatlerde bulunduğuna işaret eden Ayşenur İslam, "Türkiye'nin, devletin kasaları dolu elhamdülillah. AK Parti doldurdu. Şimdi diyorlar ki 'Çok malın, mülkün var. Dört sene ver, gelip yiyeyim, içeyim, gideyim" şeklinde konuştu.

İslam, 2001'de DSP, MHP ve ANAP hükümetinin üç buçuk yılda erken seçime gittiğini anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kardeşim gitme. Türkiye yokuş aşağı gidiyor, ekonomi batıyor, enflasyon yüzde 68, IMF'ye borç gırtlağa dayandı. Ay sonunda memura verecek para yok. Ay sonunda işçinin ücretini ödeyebilecek durumda değilsin. Bütün vatandaşına borçlanmışsın. Gitme, nereye gidiyorsun. Yalvardık, yakardık. 'Yok gideceğim' dedi."

CHP ve MHP'nin, HDP için kendi seçmeninden oy istediğini savunan Bakan İslam, "Hepsi birleşmişler, yanlarına cümle illegal örgütleri de almışlar, AK Parti'ye karşı savaşıyorlar. HDP için savaşıyorlar. Bunlara oy verilir mi?" diye konuştu.

Vatandaşlara, "O günden bugüne ne değişti?" sorusunu yönelten Ayşenur İslam, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Ben söyleyeyim size. Son 13 yılda, geçmiş 79 yılda yapılandan daha fazla yol, hastane, havaalanı, derslik, üniversite, demiryolu, liman, köprü, tünel, viyadük yapıldı, doğru mu? İşte şimdi onun için, yapılması gerekenler yapıldığı için gelmek istiyorlar. IMF'ye borcumuz var mı? Yok. Döviz rezervimiz 25 milyar dolardan 130 milyar dolara çıktı mı? Evet. Altın rezervimiz 1 milyar dolardan 20 milyar dolara çıktı mı? Evet. Devletin kasaları doldu mu? Evet. Bütün bunlar dünyadaki üç büyük krize rağmen yapıldı. Türkiye'nin büyümesi yüzde 3'ün altına hiç düşmedi. İşte onun için gelmek istiyorlar."