Akçay Barajı yapım çalışmaları

Akçay Barajı yapım çalışmaları
Akçay Barajı yapım çalışmaları
SAKARYA (AA) - Sapanca Gölü'ne alternatif içme suyu kaynağı oluşturma çalışmaları kapsamında yapımına başlanan Akçay Barajı'da çalışmaların devam...

SAKARYA (AA) - Sapanca Gölü'ne alternatif içme suyu kaynağı oluşturma çalışmaları kapsamında yapımına başlanan Akçay Barajı'da çalışmaların devam ettiğini belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Akçay Barajı'nın 40 milyon metreküp su potansiyeline sahip olacağını ifade ederek arıtma tesislerine su taşıyacak isale hattı bağlantılarıyla ilgili bilgi verdi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da Kocaali ve Karasu'daki arıtma tesisi inşaatlarının bitmek üzere olduğunu belirterek, "Hem içme suyu hem de pis su arıtma tesisi yapıyoruz. Bu proje sayesinde 2016'nın sonunda Sakarya sınırları içerisinde arıtılmamış pis su kalmayacağı gibi arıtılmamış temiz su da kalmayacak" diye konuştu. 

Proje için şu ana kadar 800 milyon lira harcadıklarını ifade eden Toçoğlu, yatırımların kentin geleceği için çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.