Akyazı'da yaban hayvanlarına yem bırakıldı

Akyazı'da yaban hayvanlarına yem bırakıldı
Akyazı'da yaban hayvanlarına yem bırakıldı
SAKARYA (AA) - Akyazı ilçesinde aç kalma tehlikesiyle karşı kaşıya kalan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.Sakarya Orman ve Su İşleri Şube...

SAKARYA (AA) - Akyazı ilçesinde aç kalma tehlikesiyle kar şı kaşıya kalan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yaban hayvanlarının yaşam alanlarında daha olumsuz hava koşullarının yaşandığı belirtildi.

Ağır kış şartlarında yaban hayvanlarının en büyük sorununun, yem ve su ihtiyacı olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yaban hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılanması için doğaya yem takviyesi yapılması gerekmektedir. İlimizin yüksek kesimlerinde son günlerde etkili olan kar yağışı yaban hayvanlarının beslenmesi için tehdit oluşturmaktadır. Bu itibarla ekiplerimizce ilk olarak yaban hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı Akyazı ilçesinin yüksek kesimlerinde yaban hayvanlarının aç kalmaması için yemleme çalışmalarına başlanmıştır. Yöremizin özelliklerine, kış koşullarına göre beslenme zorluğu çekmesi muhtemel kanatlı ve memeli yaban hayvanlarının yaşam alanlarına kırık buğday, yonca türü yem koyma çalışmalarımız devam ettirilecektir."


  ETİKETLER:

  Yaşam

  ,

  Beslenme

  ,

  Hava

  ,

  orman

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  Karşı

  ,

  sakarya